کد خبر: ۳۸۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مهرداد بذرپاش بر درستي انتخاب خود به عنوان رئيس ديوان محاسبات تاکيد دارد و از سوي ديگر احمد توکلي که قبل از انتخاب بذرپاش در نامه به رئيس مجلس خواستار عدم‌انتخاب او شده بود هم هنوز به اين انتخاب انتقاد مي‌کند.

آرمان ملي: مهرداد بذرپاش بر درستي انتخاب خود به عنوان رئيس ديوان محاسبات تاکيد دارد و از سوي ديگر احمد توکلي که قبل از انتخاب بذرپاش در نامه به رئيس مجلس خواستار عدم‌انتخاب او شده بود هم هنوز به اين انتخاب انتقاد مي‌کند. مهرداد بذرپاش در مراسم توديع و معارفه رئيس کل و دادستان ديوان محاسبات کشور که صبح دوشنبه برگزار شد، با اشاره به برخي حواشي ايجاد شده در روزهاي اخير در مورد سوابق خود گفت: کلکسيوني از حرف‌ها زده شد؛ بعضي دلسوز بودند و برخي احتمالا نگران شدند. من از همه آنها گذشتم و به خون پدر شهيدم قسم ياد مي‌کنم و با خداي خود عهد مي‌بندم که ايستاده‌ام و ذره‌اي از حقوق مردم و بيت‌المال کوتاه نمي‌آيم و اجازه نمي‌دهم به کسي به اسم عدالت‌خواهي ظلم شود. وي افزود: با ما کار سياسي کردند، ولي من در اينجا کار سياسي نخواهم کرد، اما نظارت دقيق بر مبناي قانون را پيش مي‌گيرم زيرا پاي بيت‌المال در ميان است و شوخي ندارم و پاسداري از بيت‌المال هم ماموريت اصلي ديوان است که بايد در سخت‌ترين شرايط آن را رعايت کنيم.
باز هم اعتراض توکلي
احمد توکلي هم ديروز در حساب کاربري‌اش در توئيتر نوشت: «ديروز جلسه با رئيس مجلس، رئيس کميسيون برنامه و بودجه، دو نماينده ديگر و مديرعامل ديده‌بان، استدلال‌هايمان را در اعتراض به انتخاب رئيس ديوان محاسبات شرح داديم. گفتند فرآيند آن انتخاب قانوني بوده، شما هم اعتراض‌تان را قانوني پيگيري کنيد. امروز در جلسه ويژه ديده‌بان در اين‌باره تصميم مي‌گيريم.»
دفاع قاليباف از بذرپاش
نکته قابل‌تامل دفاعيات رئيس مجلس از انتخاب بذرپاش است. قاليباف ابتدا در توئيتي نوشت: «بنده به عنوان نماينده مردم و خدمتگزار نمايندگان، مکلف هستم از قانون، آئين‌نامه داخلي و رأي نمايندگان محترم، صيانت کنم. به مردم عرض مي‌کنم که فرآيند انتخاب رئيس و دادستان ديوان محاسبات قانوني بوده است. اميدوارم اين دو برادر عزيز هم با عملکرد خود، درستي انتخاب نمايندگان را تاييد کنند.» قاليباف‌ همچنين در مراسم معارفه و توديع بذرپاش، فرآيند انتخاب رئيس و دادستان ديوان محاسبات را براساس قانون عنوان کرد و گفت: من موظفم انتخاب مجلس را پاس بدارم و از آن حمايت کنم. وي با اشاره به برخي حواشي پيرامون انتخاب مهرداد بذرپاش به رياست ديوان محاسبات خطاب به بذرپاش گفت: هرچه بود گذشت. از امروز عمل شماست که در پيشگاه خدا، نمايندگان و مردم قضاوت مي‌شود. ثابت کنيد که فرزند گام دوم هستيد. اين خواسته يکايک ما در مجلس شوراي اسلامي از شماست. وي ادامه داد: من مکلف هستم از قانون دفاع و مو به مو قانون را اجرا کنم. فرآيند انتخاب رئيس و دادستان ديوان محاسبات براساس قانون پيش رفت. تعداد نامزدها در اين دوره بيشتر بود و رقابت جدي مومنانه‌اي شکل گرفت. من موظف هستم انتخاب مجلس شوراي اسلامي را پاس بدارم و از آن حمايت کنم. ان‌شاءا... دو برادر عزيز هم با کار و تلاش‌شان به انتخاب درست مجلس شوراي اسلامي صحه بگذارند. رئيس مجلس در بخش ديگري از اظهاراتش گفت: مجلس يازدهم زماني شکل گرفته که کشور در شرايط سخت و خاصي بوده و مردم عزيز و شريف ما سختي‌هايي را تحمل مي‌کنند. اين تحمل از نجابت مردم است. مردم هم به خاطر نظام و انقلاب سختي را تحمل مي‌کنند اما در کنار آن توقعاتي از يکايک ما دارند. از جمله اينکه توقع دارند مشکلات را به يکديگر پاس ندهيم. مردم مجموعه نظام را يکپارچه مي‌بينند و بايد يک حرف و عمل را از ما ببينند. مسئولان جمهوري اسلامي در هر قوه‌اي بايد در اين شرايط از مردم گره‌گشايي کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: