شرایط اخذ ثبت سفارش جدید اعلام شد

سامانه جامع تجارت شرایط اخذ ثبت سفارش جدید را در سال جاری اعلام کرد.

تابستان چقدر کمبود برق داریم؟

«برای حل مشکل کمبود برق اجرای پروژه‌های بهینه‌سازی هم مهم است یعنی مصرف هم باید کنترل و واقعی شود بعبارت دیگر حرکت در مسیر صحیح تولید و مصرف منجر به این خواهد شد که تا ۲ سال آینده به طور کلی ناترازی رفع شود.»

پیش‌بینی بانک‌های غربی در خصوص نفت 100 دلاری

پاسخ ایران به حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی ایران در دمشق، باعث شد بعضی از بانک‌های غربی با توجه به چشم انداز ژئوپلیتیکی، پیش‌بینی خود از قیمت نفت در کوتاه مدت را افزایش دهند.

آغاز اجرای بخش اقتصادی سند ۲۵ ساله ایران و چین

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین گفت: مرحله اجرایی بخش اقتصادی سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین آغاز شده و با این اتفاق به رکوردهای تاریخی تجارت دو کشور خواهیم رسید.

کاهش ۱۴.۴ درصدی تورم تولیدکننده

طبق اعلام بانک مرکزی، تورم نقطه به نقطه شاخص بهای تولیدکننده با کاهش ۱۴.۴ واحد درصدی، از ۴۲.۴ درصد در اسفندماه ۱۴۰۱ به ۲۸ درصد در بهمن‌ماه سال جاری رسید.

شوک تحولات دریای سرخ بر بازار نفت

تحولات ماه‌های اخیر در دریای سرخ، باعث افزایش قیمت گریدهای نفتی آفریقایی و آمریکایی و افزایش قیمت معاملات نقدی نفت برنت شده که به منزله محدودتر شدن عرضه در بازارها است.

قیمت نفت با فرار نفتکش‌ها از دریای سرخ اوج گرفت

قیمت نفت روز جمعه با افزایش تعداد نفتکش‌هایی که در پی حملات هوایی و دریایی آمریکا و انگلیس به یمن، مسیر خود را از دریای سرخ تغییر دادند، یک درصد افزایش یافت.

خیز نفت برای رکوردشکنی

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار آسیا، تحت تاثیر نگرانی نسبت به تشدید تنش‌ها در خاورمیانه، صعود کرد.

چرا نباید گزارش‌ها از مرگ اوپک را باور کنیم؟

با وجود اقدامات اوپک و متحدانش برای حمایت از بازار نفت در سال ۲۰۲۳، این گروه نتوانست مانع کاهش قیمت‌ها شود.

واکنش قطعه سازان به تصمیم خودرویی وزارت صمت و شورای رقابت

دبیر انجمن قطعه‌سازان درباره اصلاح نحوه قیمت‌گذاری خودرو از سوی وزارت صمت و شورای رقابت توضیح داد: با اجرایی شدن این تصمیم مردم پس از سال‌ها این امکان را پیدا می‌کنند که مجددا خودرو را از در کارخانه و با قیمتی مناسب نسبت به بازاری که مبتلا به واسطه‌گری است، خریداری کنند.