کد خبر: ۶۳۴۲
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رییس دستگاه قضا گفت: در قوه قضاییه همواره بر حل اختلافات و منازعات به عنوان یک آموزه دینی و فرهنگ انقلابی تأکید کرده ایم که همکاران و قضات به دنبال صلح و سازش باشند و شوراهای حل اختلاف و نهادهای داوری و میانجی گری نیز بهترین سازوکارها برای این کار هستند.

آیتالله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه متذکر شد: اولین وظیفه قاضی حکم صادر کردن نیست. قاضی اگر اختلافی می‎بیند، اولین وظیفه‎اش این است که راهکارهایی برای رفع این اختلاف و صلح و سازش بین طرفین دعوا پیدا کند. وی با تبریک «روز ارتش» اظهارداشت: ارتش مفتخر است که مکتبی و خداباور و مردمی است که همواره با مردم همراه بوده و هست. ارتش ما مفتخر است که ارتشی توانمند و قدرتمند است و رزمایشهایی که در مقاطع مختلف برگزار کرده، نماد و نشانه‎ای از این توانمندی است. وی به موضوع «تروریسم هستهای و اقتصادی» پرداخت و گفت: امروز دشمن در حوزه اقتصادی پروژه تحریم را برای فشار به ملت ایران دنبال میکند و در عرصه هستهای نیز میخواهد با حرکتهای تروریستی در این حرکت اخلال ایجاد کند.

پاسخ حرکت‎های تروریستی دشمن ایستادگی مقتدرانه است و آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی نمونه‎ای از همین اقدامات است؛ البته نباید به همین بسنده کرد بلکه پیگیری و ادامه مقتدرانه فعالیت‎های هسته‎ای به دشمن این پیام را خواهد داد که به هیچ وجه در این مسیر متوقف نخواهیم شد آیت الله رئیسی افزود: پاسخ این حرکتهای تروریستی «ایستادگی مقتدرانه» است که غنی سازی ۶۰ درصدی نمونه‎ای از این اقدامات محسوب می‎شود، اما نباید به آن بسنده کرد. بهترین پاسخ به این رفتارهای خصمانه آن است که فعالیت‎های هسته‎ای را با اقتدار دنبال کنیم و دشمن هم بداند که به هیچ وجه در این مسیر متوقف نخواهیم شد. وی گفت: باشگاه سلطه دنبال آن است که با تحریم و حرکت‎های ناجوانمردانه مانع از حرکت علمی و فناوری ملت ایران شود، اما راهبرد رهبر انقلاب رفع همه تحریم‎هاست و در این زمیه اجماع ملی نیز وجود دارد که پیگیری این راهبرد رهبر انقلاب باید مقتدرانه و نه بصورت فرسایشی پیگیری شود رئیس قوه قضاییه با بیان این که جمهوری اسلامی از صنعت هسته‎ای در جهت پیشبرد برنامه‎های صلح‎آمیز خود و بهره‎مندی از خدماتش استفاده میکند و اقدامات تروریستی نمی‎تواند در این مسیر خللی ایجاد کند، اظهار داشت: باشگاه سلطه دنبال آن است که با تحریم و حرکت‎های ناجوانمردانه مانع از حرکت علمی و فناوری ملت ایران شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: