پرسشگری نامزدها یک نشانه است!

دوران تبلیغات انتخابات، موسم پاسخگویی نامزدها است، نه پرسشگری آنها! برخی از نامزدهای حاضر در عرصه، گویی به عمد، خود را نسبت به این اصل بدیهی و البته مهم به تغافل زده‌اند؛ در این باره گفتنی‌هایی است.

اعتراف مصلحی و مطالبه لاریجانی

اعتراف مصلحی و مطالبه لاریجانی جاوید قربان‌اوغلی 1- اظهارات اخیر آقای حیدر مصلحی از آن جهت اهمیت داشت که اگر ماجرای رد صلاحیت یکی از ارکان اصلی نظام تاکنون صرفا به‌عنوان یک ادعا از «زبان» هاشمی مطرح شده بود

استراتژی مقابله با تقلیل‌گرایان

این روزها جامعه شاهد تکاپوهای آخر انتخابات ریاست جمهوری است. انتخاباتی که بی‌شک یکی از مهم‌ترین رویدادهای چهار دهه اخیر محسوب می‌شود.

هشت سال در هشت دقیقه!

مناظره‌ها دارای یک حسن اصلی بود و آن تحریک دولت به دفاع و پاسخگویی در موارد مطرح شده در مناظرات بود.

افزایش قدرت خرید بجای یارانه نقدی

مدتی است نامزدهای ریاست جمهوری به مردم قول می دهند به محض رییس جمهور شدن میزان یارانه نقدی را افزایش خواهند داد در حالی که می بایست قدرت خرید مردم افزایش می‌یابد.

تمرین دوباره پذیرش یکدیگر

پذیرفتن اینکه هرکس برای خود عقیده‌ای دارد و باید به آن احترام گذاشت هرچند یک تئوری بدیهی و پرکاربرد در بین گفت‌وگوهای حتی محاوره باشد اما به واقع حتی چنین امر به ظاهر ساده و پذیرفته شده در منش و کنش جمعی کمتر نهادینه شده است.

محیط زیست رای‌آور نیست!

«کمبود آب»،« بحران خشکسالی»، « نابودی تالاب‌ها و رودخانه ها» از واژه‌هایی است که این روزها به کرات شنیده می‌شود.

وعده‌های غیر قابل اجرا و تورم زا

مدتی است شاهد مناظرات نامزدهای ریاست جمهوری دوره سیزدهم هستیم. با این افرادی که تمام اقدامات انجام شده تا امروز را زیر سوال می برند باید اخطار جدی داده شود و در صورت لزوم، افرادی که آمارها را به غلط ارائه می دهند از رقابت حذف شوند.

چالش اقلیت در جایگاه اکثریت

مشارکت از واژگانی بود که از دوران دولت اصلاحات به طور عمومی بر سر زبان‌ها افتاد؛ چنان که حزب اصلی اصلاح‌طلبان در آن دوره هم مشارکت نام گرفت.

آقای رئیس‌جمهور! زود فراموش کردید

رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت عصبانی بود، عصبانی از اینکه به قول او در مناظرات به دولت ظلم شده است.