گزینه نظامی عراق مقابل لشکرکشی امریکا

این خبر را روز یک‌شنبه، منبعی عراقی در یکی از پایگاه‌های نظامی برجسته این کشور در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد.

سوگند دو رئیس‌جمهوری در یک روز!

به تمامی چالش‌هایی که این روزها افغانستان با آن دست و پنجه نرم می‌کند، اکنون باید چالش ریاست جمهوری را نیز اضافه کرد. کشوری که در اوج جنگ و ناامنی حالا دو رئیس جمهوری دارد که هرکدام روز گذشته به صورت جداگانه برای خود مراسم تحلیف برگزار کردند.

بایدن پیروز سه‏شنبه بزرگ

نتایج انتخابات درون‏حزبی دموکرات‌های آمریکا در 14 ایالت که به سه‏شنبه بزرگ نیز مشهور شده است، روز گذشته با پیشتازی جو بایدن به اتمام رسید.

دعای دفع بلای کرونا در کاخ سفید

افشای قطره‌چکانی اطلاعات از جانب امریکایی‌ها این بار در زمینه اطلاع‌رسانی درباره بیماری کرونا در داخل امریکا خود را نشان داده است. توئیت والتر شاوب، رئیس سابق دفتر اخلاق حرفه‌ای دولت امریکا و برخی از گزارش‌های تأیید نشده که در رسانه‌های امریکایی انعکاس داشته حاکی از آن است که کاخ سفید همه مقامات بهداشتی را موظف کرده پس از هماهنگی با مایک پنس در زمینه تلفات کرونا اطلاع‌رسانی کنند.

مراکز ارتش ترکیه در تیر رس ماست، عاقلانه رفتار کنید

یک مرکز مستشاری ایران در سوریه به ترکیه در‌باره تداوم تجاوز و حملات علیه ارتش سوریه و نیروهای مقاومت، هشدار داد و از آنکارا خواست به خاطر منافع دو ملت سوریه و ترکیه، منطقی و عاقلانه رفتار کند.

دولت مرکل در ترور سردار سلیمانی نقش داشته است

هشت نماینده پارلمان آلمان، پنجشنبه هفته گذشته رسماً از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و شماری از وزیران او به دلیل مشارکت در ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکایت کردند.

پشت پرده طرح هولناک تصفیه نژادی مودی

درگیری‌ها میان افراط‌گرایان هندو و معترضان مسلمان در دهلی، پایتخت هند، طی دو روز گذشته 24 کشته و حدود 200 کشته به جا گذاشته است. این درگیری درباره قانون تبعیض‌آمیز حق شهروندی رخ داده است.

یک افغانستان و دو رئیس جمهوری!

پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شکل جدیدی از منازعات سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله شکل گرفته است، به طوریکه هر دو نفر قصد دارند به صورت جداگانه برای خود مراسم تحلیف برگزار کنند.

رابطه ایران و ترکیه پس از وقایع ادلب

ایجاد پایگاه‌های نظامی در ادلب، آنچه که هیچ سنخیتی با توافق سوچی ندارد و البته اهانت به تمامیت ارضی سوریه هم محسوب می‌شود و قواعد بین المللی را نیز زیر سوال برده است این در حالی است که خبر می‌رسد ارتش ترکیه هشت پایگاه نظامی در ادلب تاسیس می کند.

اخبار ویژه

گزارش نیویورک‌تایمز از ورشکستگی سیاسی و اخلاقی سازمان منافقین گزارشگر روزنامه نیویورک‌تایمز پس از بازدید از اردوگاه گروهک تروریستی منافقین در آلبانی تصریح کرد: اعضای این گروه نمی‌توانند درباره سرنوشت سازمان سخن بگویند.