روز‌های وحشت تل‌آویو از انتقام ایران

تل‌آویو با تصور اینکه ایران با همه‌گیری ویروس کرونا دست به گریبان است و در آستانه روی کار آمدن دولتی دموکرات در امریکا که امکان مذاکره را فراهم کند، به ترور شهید محسن فخری‌زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، واکنش نشان نخواهد داد، وارد بازی خطرناک ترور شد.

توطئه مثلث سیاه در دیدارهای شبانه

به نظر می‫رسد تحرکات پمپئو در منطقه نشانی از نقشه ای جدید را در سر حکام فعلی آمریکا باشد. در حالی که ترامپ بازنده انتخابات شده است احتمال اینکه با ایجاد یک تنش و درگیری بخواهد جو داخلی آمریکا را با خود همراه کند کم نباشد.

سه دلیل خطرناک برای حمله به ایران

اگرچه سفر اخیر پمپئو به اروپا و خاورمیانه به عنوان مجموعه‌ای از مشاوره درمورد ابتکار وی برای ارتقا آزادی مذهبی در سراسر جهان اعلام شده، اما این همچنین می‌تواند تلاشی برای همراه کردن متحدانی باشد که واشنگتن در حمله به ایران به قلمرو یا حریم هوایی آنها احتیاج دارد.

تير خلاص به ترامپ -پمپئو نامزد٢٠٢٤

روزي که رکس تيلرسون را به‌عنوان وزيرخارجه‌اش برگزيده بود، خيلي‌ها حدس مي‌زدند که اين داستان، زياد به طول نينجامد. البته هيچ‌کس هم انتظار نداشت، ترامپي که تا آن موقع از پاره‌کردن برجام سخن به ميان مي‌آورد، يک مدير کسب‌وکار تجاري را که شايد زياد هم با دنياي سياست خارجه آشنا نيست، به عنوان وزير خارجه خود برگزيند.

باید ایرانی‌ها را به صورت مخفیانه و خاموش ترور کنیم

رویترز گزارش داد دو تن از مقام‌های سابق اطلاعاتی دولت باراک اوباما، رقبای تصدی پست مدیر اطلاعات ملی یا سیا در دولت بایدن هستند.

رضا ضراب در خانه امن اف‌بی‌آی

مافیای کاسبان تحریم با شیپور هم شناسایی نمی‌شوند‌ رضا ضراب در خانه امن اف‌بی‌آی شرق: دولت‌ها چون می‌دانند افشای اعمال خلاف به‌ویژه در مورد «یقه‌سفیدها و مأموران ارشد دولت» می‌تواند تبعات جانی، مالی برای افشاگر به همراه داشته باشد، با تصویب قوانین حمایتی خاص، افشاگران را زیر چتر حفاظ امنیتی خود قرار می‌دهند.

بحث تقلب بالا گرفت

ادعاي تقلب در انتخابات آمريکا البته که موضوع تازه‌اي در اين روزها نيست. ادعايي که به نظر مي‌رسد اکنون وارد مرحله تازه‌تري شده و صرفا از سخنراني‌هاي دونالد ترامپ در پشت تريبون خارج شده است.

معلوم است بین بایدن و ترامپ تفاوت هست

وزیر امور خارجه کشورمان در پی سفرش به ونزوئلا در گفت‌وگویی ضمن اشاره به جوانب مختلف همکاری ایران و ونزوئلا، موضع کشورمان درباره مسائل مختلف از جمله انتخابات آمریکا و بازگشت احتمالی این کشور به برجام را بیان کرد.

اگر ترامپ بماند - اگر بایدن بیاید

سوم نوامبر پایان جهان نیست. اگر دونالد ترامپ جمهوریخواه در کاخ سفید همچنان بماند، جهان تمام نمی‌شود و با ورود جو بایدن دموکرات به اتاق بیضی شکل کاخ سفید نیز جهان تازه‌‌ای آغاز نمی‌شود. هرچند اگر ترامپ برود و بایدن بیاید، سیاست‌ها و روش‌هایشان تأثیر خود را بر جهان و البته ایران خواهند گذاشت اما نباید آن را میان مرگ و زندگی دسته‌بندی کرد.

‌فتح بزرگ در آستانه انتخابات

ترامپ سومین قاضی محافظه‌کار را روانه دیوان عالی آمریکا کرد ‌فتح بزرگ در آستانه انتخابات محافظه‌کاران آمریکایی در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری به پیروزی بزرگی دست یافتند و با تأیید قاضی «ایمی کنی برت» برای عضویت مادام‌العمر در دیوان عالی ایالات متحده شش کرسی از 9 کرسی عالی‌ترین نهاد قضائی آمریکا را در اختیار گرفتند