چرخش به سمت شرق

با اظهارنظر تازه سخنگوي وزارت امور خارجه درباره پيش‌نويس «برنامه ۲۵ ساله همكاري‌هاي جامع ايران و چين» فاز تازه‌اي از گمانه‌زني درباره سرمايه‌گذاري 400 ميليارد دلاري پكن در ايران آغاز شده است. عباس موسوي، سخنگوي وزارت امور خارجه اين سند را «افتخارآميز» و «به نفع منافع دو كشور» خوانده و عنوان كرده

تلاش آخرین سفیر شاه برای مذاکره ایران و آمریکا

«اردشیر زاهدی» داماد آخرین شاه ایران و آخرین سفیر دولت شاه در ایالات متحده آمریکا که هم‌اینک در سوییس زندگی می‌کند، با نگارش نامه‌ای سرگشاده خطاب به دو ملت ایران و آمریکا ضمن انتقاد از رویکرد تهدید و تحریم دولت ایالات متحده علیه ایران، خواستار رویکردی جدید با تکیه بر ابزار دیپلماسی و ارتباط مردمی بین دو ملت بزرگ ایران و آمریکا شده است.

انصار‌الله این بار 2 مرکز حساس در ریاض را درهم کوبید

انصارالله یمن از ابتدای تجاوز ائتلاف آمریکایی-سعودی به یمن تاکنون، چند عملیات مهم و موثر تحت عنوان "موازنه بازدارندگی" انجام داده است. مهم‌ترین این عملیات‌ها حمله به دو پالایشگاه حیاتی شرکت آرامکوی عربستان یعنی "البقیق" و "الخریص" بود که ضربه‌ای راهبردی به امنیت و اقتصاد این رژیم وارد کرد.

جزئیات راهزنی کره ای

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی رقم دارایی های مسدود شده کشورمان در بانک های کره جنوبی را ۶.۵ تا ۹ میلیارد دلار اعلام کرد. همزمان رئیس جمهور به بانک مرکزی دستور داد مطالبات بانک مرکزی از کره جنوبی از طریق روش های سیاسی دوجانبه و نیز مسیر حقوقی و نهادها و مجامع بین المللی پیگیری شود.

نوبت سرنـگونی نمادهای برده داری

درحالی که صدها هزار تن در ایالت‌های مختلف آمریکا وقاره اروپا برای دومین هفته پیاپی پس از قتل جورج فلوید راهی خیابان‌ها شده اند تا صدای اعتراض خود را به رفتارهای نژادپرستانه به گوش جهانیان برسانند،موج تازه اعتراضات این بار نمادهای برده داری را هدف قرار داده است.

کاخ سفید به خاک سیاه نشست

-اعتراضات به قتل فجیع شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس نژادپرست این کشور به سرعت از «مینیا پولیس»‌، به سراسر این کشورگسترش یافته و شهرهای مختلف این کشور را به معنای واقعی کلمه، به «میدان جنگ» تبدیل کرده.

نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا رسیدند

این روزها خبر حرکت نفتکش‌های ایرانی حامل بنزین به مقصد ونزوئلا در صدر اخبار رسانه‌های جهان قرار گرفته است.

موشک‌های ایران خاک آمریکا را تهدید می‌کند

نشنال اینترست در گزارشی به قلم مایک پائولی از فرماندهان بازنشسته نیروی هوایی آمریکا نوشت: موشک‌های ایرانی در حال حاضر به خاک آمریکا نمی‌رسند اما این وضعیت ممکن است ظرف چند سال دستخوش تغییر شود.

جزئیات تازه از محاصره ناو آمریکایی توسط قایق‌های سپاه

مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، موضوع محاصره ناو آمریکایی توسط قایق‌های ایرانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: آمریکایی‌ها به دنبال تحریک در منطقه هستند، اینکه گفتند قایق‌های ایران ناو آمریکایی را محاصره کردند؛ در واقع عکس‌العملی بود که به تعدی آمریکایی‌ها نشان دادیم.

کیم جونگ اون چگونه 3 هفته دنیا را سر کار گذاشت؟!

در 3 هفته گذشته «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، در انظار عمومی ظاهر نشده بود که این امر شایعاتی بسیاری را پیرامون سلامتی وی ایجاد کرد. برخی منابع حتی گمانه‌زنی‌هایی را درخصوص مرگ رهبر کره شمالی مطرح کرده بودند و برخی دیگر سناریوهای پیش روی کره شمالی را بررسی می‌کردند و از جانشین محتمل کیم می‌گفتند.