آمریکا میانجی بودنِ روس‌ها را بر نمی‌تابد

همین امروز هم به توافق برسیم و تحریم‌های نفتی و بانکی حذف شود به آن دلیل که عضو FATF نیستیم به این سادگی‌ها مشکلات‌مان حل نخواهد شد

موشک‌های انصارالله در راهند

دوشنبه هفته گذشته انصارالله یمن با حملات موشکی و پهپادی به امارات حمله کرد. این حمله شکستی بزرگ برای ائتلاف سعودی به شمار می‌رود. این ائتلاف برای جبران شکست به کشتار غیر نظامیان یمنی روی آورده است

نگاه به كرملين؛ نه فقط پكن

بالاخره روز موعود فرا رسید و همان‌طور که پیش از این اعلام شده بود. سیدابراهیم رئیسی؛ رئیس‌جمهور کشورمان درصدر هیأتی به مسکو سفر کرد. بسیاری این سفر را یکی از مهم‌ترین سفرهای رئیسی قلمداد می‌کنند. چرا که این سفر دارای ابعاد سیاسی، اقتصادی، تجاری و نظامی خواهد بود و می‌تواند دستاوردهای بسیار خوبی برای کشورمان داشته باشد.

ابوظبی در بهت و حیرت

عملیات راهبردی و غافلگیرکننده یمنی ها علیه مواضع حساس و حیاتی امارات در عمق خاک این کشور به ویژه در منطقه استراتژیک «المصفح»، مقامات ابوظبی را در بهت و حیرت فرو برده است.

بوی توافق سعودی‌ها را به وین کشاند

ظاهراً توافق در وین از آنچه در آیینه رسانه‌ها می‌بینیم نزدیک‌تر است. حدود هفت سال قبل، در حالی که ایران و ۱+۵ به سمت توافق می‌رفتند، شامگاه دوم آذر ۱۳۹۳ سعود الفیصل، وزیر خارجه وقت عربستان با هواپیمای اختصاصی به وین رفت و داخل همان هواپیما، میزبان جان کری، وزیر خارجه وقت امریکا شد تا کاخ سفید را از توافق هسته‌ای با ایران منصرف کند.

حکم قصاص ترامپ

ایران اسلامی و ملت‌های مبارز منطقه این روز‌ها شاهد برگزاری دومین سالگرد شهادت مردی بودند که عطر وجود او همچنان جاری است و توصیف شجاعت‌های این قهرمان که در کلام حکیمانه رهبر معظم انقلاب ملی‌ترین و امتی‌ترین شخصیت نام گرفته است، زبانزد است.

میدان در خدمت دیپلماسی

سرلشکر باقری رئیس‌ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درباره این شلیک همزمان گفت: این ۱۶ موشکی که با دقت تمام به هدف اصابت کردند، بخش کوچکی از صدها موشکی است که می‌تواند به‌طور همزمان مقرهای دشمنان را منهدم کند.

تازه‌ترین رسوایی پادوهای آمریکا این‌بار با تابلوی گوهر عشقی

در فیلمی مدعی شد در حال رفتن بر سر مزار پسرش بوده که دو موتورسوار به او حمله کرده و او را روی میلگردهای کنار خیابان پرت کرده‌اند که موجب جراحت وی شده است. بلافاصله این ماجرا در رسانه‌های معاند بازتاب گسترده‌ای پیدا کرده و دستمایه حمله به نظام قرار می‌گیرد. ا

هدف شما لغو تحریم‌هاست یا بازگرداندن آمریکا به برجام؟!

روزنامه زنجیره‌ای آرمان به نقل از یک دیپلمات سابق (منسوب به طیف اصلاح‌طلبان) اذعان کرد: هدف آمریکا از مذاکرات وین، بازگشت به برجام و احیای مکانیسم ماشه است و نه لغو تحریم‌ها. سید جلال ساداتیان که در گذشته دور سفیر ایران در لندن بوده، در عین حال ادعا کرده دولت ایران راهی جز برجام ندارد(!).

ساعات تعیین‌کننده در یمن

چند روزی است که خبری از جنگ یمن و به نقل از روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» دست به دست می‌شود که گویای نکات بسیار مهمی ‌درباره این جنگ شش و نیم ساله است. طبق این گزارش، ذخایر تسلیحاتی عربستان که چند سالی است