رایزنی تلفنی وزیران امور خارجه ایران و عربستان

وزیران امور خارجه ایران و عربستان برای دومین بار در طول یک هفته گذشته با یکدیگر به صورت تلفنی گفتگو کردند.

قانون زیر پاهای «بی‌ بی»

پس از چند هفته پرتنش از در صحنه سیاست و حکمرانی رژیم صهیونیستی، مجلس با اکثریت تندروها، در تصمیمی جنجالی مصونیتی بزرگ را برای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر جنجالی این رژیم برقرار ساخت. در واقع، کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) با لایحه‌ای جنجال برانگیز موافقت کرد که تعلیق فعالیت نخست‌وزیر اسرائیل را دشوار می‌کند.

آثار اقتصاد ی یک توافق بزرگ

روز جمعه ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۱، بیانیه سه‌جانبه‌ای د ر پکن با امضای علی شمخانی، نمایند ه مقام معظم رهبری و د بیر شورای عالی امنیت ملی، «مساعد  بن محمد  العیبان» وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی عربستان سعود ی و «وانگ ئی» عضو د فتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس د فتر کمیسیون مرکزی امور خارجی حزب و عضو شورای د ولتی جمهوری خلق چین صاد ر شد .

پیام‌های توافق پکن

محمد شريعتي دهاقان: دروازه بهبود روابط ايران با جهان عرب و كشورهاي خليج‌فارس، بهبود روابط تهران و رياض است فريدون مجلسي: اسراييل تنش‌زدايي ميان ايران و اعراب را مانعي براي عادي‌سازي روابط با كشورهاي عرب منطقه مي‌داند

فرار دزدان اسناد هسته‌ای ایران از کانال «باکو»

گزارش‌هاي دو سال پيش حاکي است که عوامل موساد که آرشيو هسته‌اي ايران را دزديده‌اند، آن را از طريق جمهوري باکو به اسرائيل ارسال کرده‌اند. بر اساس گزارش‌هاي رسمي از باکو، در طول سال‌هاي اخير، اسرائيل پيشرفته‌ترين سيستم‌هاي تسليحات خود از جمله موشک‌هاي بالستيک، سامانه‌هاي دفاع هوايي و جنگ الکترونيک، پهپاد‌هاي کاميکازه و ... را به اين کشور فروخته است.

واشنگتن بازند ه بزرگ صلح ایران و عربستان

توافق ایران و عربستان برای ار سرگیری مناسبات د ر سطحی گسترد ه کانون توجهات سیاسی و رسانه‌ای را به سوی خود  معطوف کرد ه است. د ر این بین استفبال ویژه کشورهای اروپایی از توافق نیز این فرضیه را تد اعی کرد ه که احتمالا د ر آیند ه نزد یک گره‌گشایی د ر مذاکرات هسته‌ای و رفع تحریم‌ها را شاهد  خواهیم بود .

آتش جدال بی‌بی‌سی و اینترنشنال باز شعله‌ور شد

رعنا رحیم‌پور، مجری بی‌بی‌سی فارسی که انتشار فایل صوتی گفت‌وگوی تلفنی او با مادرش، موجب جدال رسانه‌ای بین او و اینترنشنال شد، این بار با یک توئیت، علیه اینترنشنال دست به افشاگری زده است. او روز گذشته در توئیتی از احتمال ابطال مجوز این شبکه و ارتباط آن با انتقال دفتر پخش ۲۴ ساعته خبر داد.

پایان بن‌بست ۷ ساله

جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعود ی توافق کرد ند  ظرف حد اکثر د و ماه، روابط د یپلماتیک خود  را از سر گرفته و سفارتخانه‌ها و نمایند گی‌ها را بازگشایی کنند .

توافق ایران و عربستان برای از سرگیری روابط دو جانبه

پس از انجام چند روز مذاکرات فشرده میان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با همتای سعودی خود در شهر پکن، امروز توافق حاصل شده برای از سرگیری روابط میان دو کشور، طی مراسمی با امضاء بیانیه‌ مشترک میان ایران، عربستان سعودی و چین به صورت رسمی اعلام شد.‌

تله توافق موقت

عباس عراقچی، دبیر شورای راهبردی روابط خارجی چندی پیش در گفت‌وگویی با اشاره به اغتشاشات ماه‌های اخیر در ایران به پروژه بدنام‌سازی، امنیتی‌سازی و مشروعیت‌زدایی از جمهوری اسلامی اشاره کرد؛ اظهاراتی که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و نه تنها به بعد پنهان سیاست ضدایرانی اشاره دارد بلکه انعکاس عبور غرب از توافق هسته‌ای سال ۱۳۹۴، معروف به برجام است.