داد والدین از کتاب‌های کمک آموزشی

محتوای صفحه حرف‌مردم روزنامه خراسان‌رضوی، به طور معمول، بر مبنای تماس‌ها و پیام‌های مخاطبان و شهروندان درباره مسائل گوناگونِ حوزه شهری، اجتماعی و سبک‌زندگی شکل می‌گیرد.

حسين دهلوی نت آخر را نواخت

حسين دهلوي چهره ماندگار فرهنگ ايران صبح ديروز سه‌شنبه دارفاني را وداع گفت.حسين دهلوي که صبح روز سه‌شنبه(23 مهرماه) دار فاني را در سن 92 سالگي وداع گفت، از هنرمندان پيشکسوت عرصه موسيقي بود که سال‌هاي اخير را با بيماري فراموشي سپري کرد.

کودک آزاری مدرن!

شاید شما هم در شبکه‌های اجتماعی شنیده یا در بعضی آرایشگاه‌های زنانه دیده باشید که اپیلاسیون دختربچه‌ها به تازگی مد شده است و مادرها دختربچه‌هایشان را برای اپیلاسیون می‌آورند. بعضی از بچه‌ها از این کار استقبال می‌کنند اما بعضی از آن‌ها کمی ترس دارند و خجالت می‌کشند.

همه حاشیه‌های یک خواننده بدون کنسرت

چاوشی از آن دست خواننده‌هایی است که یا طرفدار پر‏و‏پا‏قرص دارد یا مخالف سر‏سخت. حالا دقیقا 11 سال از روزی که او به صورت رسمی وارد مارکت موسیقی پاپ کشور شد می‌گذرد، یازده سال پر‏فراز و نشیب و پر‏انتقاد.

مافیای «زبان» در راه است؟

حذف زبان انگلیسی از مدارس و اختیاری‏شدن آموزش آن، مخالفان و موافقان بسیاری دارد اما دلایل برای مخالفت با این طرح بیش از دلایلی است که ممکن است موافقت شما را به همراه داشته باشد.

بازمانده نسل بی تکرار

عادل جهان‌آرای-19مهر زادروز استاد دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی است. ایشان سال 1318 در کدکن نیشابور به دنیا آمدند. از سال 1348 تاکنون در حال آموزش و تدریس است و نیم‌قرن به صورت متوالی به ادبیات این سرزمین خدمت کرده است.

چه خبر از ستاره های «عصر جدید»؟

تقریباً سه ماه از پایان مسابقه «عصر جدید» و رقابت فینالیست‌های آن گذشته است. بعضی از استعدادهای این مسابقه موفق شدند با حمایت شبکه سه در قاب تلویزیون دیده شوند و بعضی از آنان هم پا به صحنه تئاتر گذاشته‌اند. تعداد زیادی از شرکت‌کننده‌ها هم این روزها در حالی که نسبت به قبل چهره‌هایی شناخته‌شده به حساب می‌آیند.

جوانان کافه هم نروند؟

چندی پیش در اخبار 20:30 ویژه برنامه‌ای پخش شد که در آن گوینده خبر «کافه گردی» جوانان را نوعی آسیب و معضل اجتماعی تلقی کرده بود زیرا در کافه‌ها کشیدن سیگار آزاد است! در این گزارش از انواع و اقسام آسیب‌های کافه گردی که با کشیدن سیگار و قلیان همراه بود گفته شد و با جوانانی هم در این خصوص صحبت شد که کافه را یکی از پاتوق‌های خودشان می‌دانستند.

شبح «اصغر قاتل» پشت کوهسنگی!

از اعدام اصغر قاتل، نخستین قاتل زنجیره‌ای شناخته شده ایران در تیرماه 1313، فقط 13 سال گذشته بود که شبح او، مردم مشهد را به وحشت انداخت؛ شبحی که در کوچه پس کوچه‌های شهر می‌گشت و وحشت می‌آفرید. مردم آن روزگار با شنیدن اخبار قتل‌های پیاپی زنان در مشهد، از خود می‌پرسیدند: آیا اصغر قاتل بازگشته است؟

این بدترکیبی شوم از کجا آمد

دو تن از اصلاح طلبان جامعه‌شناس، دیروز و پریروز در روزنامه‌های اعتماد و سازندگی درباره پدیده تتلو نوشته‌اند و به نوعی بروز این پدیده را به ناکارآمدی نظریه «مهندسی اجتماعی» مربوط دانسته‌اند؛ اینکه ۴۰ سال پس از انقلاب با این همه منبر و تلویزیون و آموزش و پرورش دولتی، کار به جایی رسیده‌است که به قول ایشان «چنین موجودی» (تتلو) وقتی از دنبال‌کنندگانش می‌خواهد کامنت‌هایش را زیاد کنند تا رکورد جهانی را بشکند، آن‌ها هم چنین می‌کنند!