همراه کردن مردم ؛ راز موفقیت دولت در 1402

يکي از چالش‌هاي هر دولتي در جامعه مردن امروز «سرمايه اجتماعي» است که با تکيه بر آن بتواند مشکلات را با مشارکت و البته همراهي همه طيف‌هاي مردم با هر ديدگاهي سياسي بر طرف کند.

تبادل زندانیان؛ خیلی دور خیلی نزدیک

وزير امور خارجه ايران پس از توافق با عربستان گفت، ايران در همين چارچوب پيشرفت‌هاي خوبي را در بحث توسعه مناسبات با همسايگان در ماه‌ هاي گذشته داشته و از ماه‌ها قبل ايده‌هايي در خصوص حل مشکلات با برخي از کشورهاي منطقه از جمله عربستان سعودي مطرح بود.

متن و حاشيه انتخابات پارلمان بخش خصوصي

نتایج انتخابات اتاق تهران:ائتلاف برای فردا پیروز شد

كاسبي از فوتبال

در سندي كه به تازگي در رسانه‌ها منتشر شد (براي نخستين‌بار در صداوسيما) مشخص شد اعضاي هيات رييسه فدراسيون فوتبال به همراه رييس فدراسيون و برخي افراد ديگر رقم‌هاي نجومي بابت برد ايران در جام جهاني مقابل ولز دريافت كرده‌اند.

عامل مسمومیت سریالی دانش‌آموزان مشخص شد

هر روز مدارس بيشتري گرفتار مسموميت‌هاي سريالي مي‌شوند و عدد دانش‌آموزان درگير پس از 95 روز تاکنون به بيش از دو هزار نفر مي‌رسد. از ابتداي آذر تا 11 اسفند حدود 91 مدرسه درگير مسموميت‌ها بودند ولي روز شنبه 34 مدرسه ديگر در شهرهاي مختلف ايران به اين آمار اضافه شد و تعداد دانش‌آموزان دچار مسموميت به رقمي بيش از 1500 نفر رسيد.

جایگاه نامناسب ایران در شاخص سهولت کسب و کار

امروزه ارزیابی و سنجش محیط کسب و کار بنگاه های اقتصادی در کشورهای مختلف و مقایسه کشورها در این زمینه برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی از اهمیت بالایی برخوردا است.

گزارش گروسی؛ سیاسی یا منصفانه؟

رافائل گروسي در آخرين ساعات سفر خود به تهران و در نشست خبري مشترک با محمد اسلامي گفت، در اين ديدار بسيار بسيار مهم آماده ايم کار را پيش ببريم و در جلسه اي با حضور دانشمندان نخبه ايراني بودم و جاي خوشحالي براي من داشت.

نمره مرکز مبادله برای مدیریت بازار

مرکز مبادله ارز و طلا در حالی در اوایل اسفند ماه راه‌اندازی شد که در روزهای اخیر بعد بازار ارز نوسانات شدیدی را پشت سر گذاشت و حالا در دو سه روز گذشته قیمت‌ دلار در بازار آزاد با شیبی ملایم در مسیر کاهش قرار گرفته است.

فرش قرمز زیر پای دلالان ارز

بعد از گذشت یک ماه از توقف خرید و فروش توافقی ارز در صرافی‌ها، بانک مرکزی مقرر کرد که از روز ششم اسفند خرید و فروش توافقی ارز از سر گرفته شود؛ این تصمیم در شرایطی گرفته شده که ارز در یک ماه گذشته، از حدود 40 هزار تومان به محدوده 60 هزار تومان هم رسید و حالا به نظر می‌رسد

آقای وزیر با پالس آمریکا به اروپا رفت

يک رسانه عربي اعلام کرد که يک هيات ايراني به رياست وزير خارجه ايران به ژنو رفت. پايگاه خبري العربي الجديد اعلام کرد که حسين اميرعبداللهيان، وزير خارجه ايران يکشنبه در راس هياتي راهي ژنو شد و در کنفرانس هاي بين المللي شرکت خواهد کرد.