روایتی از جان باختن ۶۱ نفر ‏در تشییع شهید سلیمانی

میدان آزادی کرمان، ساعت ٩ صبح هفدهم دی (١٥ روز ‏پیش)؛ صدهاهزار نفر از شرق، غرب، شمال و جنوب وارد ‏میدان آزادی شدند؛ میدان تازه‌افتتاح‌شده شهر، میدان اصلی.

چرا دوگانه‌سوزها خوب می‌فروشند؟

پس از سهمیه‌بندی بنزین استقبال از این خودروها افزایش یافت، در نتیجه تولید این خودروها دیگر به صرفه است. اختلاف قیمت سوخت گاز و بنزین بسیار زیاد است. به همین دلیل مردم استقبال بیشتری از خودروهای دوگانه‌سوز می‌کنند.

رونق بازار کهنه‌دوزی در گیرودار گرانی‌ها

نمی‌دانم شما جزو کدام دسته‌اید؛ آنهایی که هنوز لباس نو می‌خرند یا آنهایی که در غوغای گرانی‌ها ترجیح می‌دهند از لباس‌های قدیمی‌شان خوب نگهداری کنند و سبک زندگی‌شان را تغییر دهند و کمتر مصرف‌گرا باشند؟ شاید هم از این که نمی‌توانید مثل سابق لباس نو بخرید و بپوشید حسابی عصبانی هستید اما باید بدانید دنیای تعمیر لباس و کهنه‌دوزی هم دنیای خودش را دارد.

مکانیسم ماشه در خدمت بازی ترامپ

از امضای برجام در ۲۳ تیر ۱۳۹۴ تاکنون، توافق هسته‌ای دو روز بسیار مهم را به خود دیده است که هر دو حاکی از تغییر گرایشات راهبردی برخی از طرف‌های برجام بوده است. نخستین روز مهم، ۱۸ اردیبهشت ۹۷ بود که دولت آمریکا از برجام خارج شد.

‌گریبان اروپا و آمریکا را رها نکنید

تحولات اخیر داخلی و خارجی به‌ویژه اوج‌گیری فتنه‌ها و خباثت‌های بیگانگان حاکی از این واقعیت است که نظام سلطه در حال راه‌اندازی و عملیاتی کردن یک جنگ تمام‌عیار سازمان‌یافته علیه نظام جمهوری اسلامی است.

سودهای میلیونی از طلاق!

ثبت طلاق در دفاتر اسناد رسمی بزودی با محدودیت و سقف معینی انجام خواهد شد. اقدامی که به دنبال تلاش‌ها برای کاهش طلاق و رفع زد و بندهای برخی دلالان صورت گرفته است.

اصلاحات دوباره در بن‌بست انتخابات

روز یکشنبه داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس بالاخره از تایید یا عدم احراز صلاحیت خود باخبر شدند. در این میان و براساس اعلام سخنگوی شورای نگهبان، ۲۴۷ نفر از نمایندگان فعلی مجلس برای انتخابات مجلس یازدهم داوطلب نمایندگی شده بودند که ۹۰ نفر آنها صلاحیت شان برای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس تایید نشده است.

موج انصراف هنرمندان

شايد کمتر کسي فکر مي‌کرد که چنين اتفاقي براي هواپيماي اوکرايني رخ داده باشد و بيش از 100 نفر از هموطنانمان بر اثر يک خطاي انساني جان خود را از دست دهند.

گفت‌وگو با پاریس، تذکر به لندن

اروپايي‌هااين روزهااغلب مواضع يکساني در قبال مسأله ترور سردار سليماني اتخاذ مي‌کنند و سعي مي‌کنند به هر نوعي هر دو سوي ماجرا را راضي نگه دارند اما در اين ميان طي روزهاي گذشته وزير امور خارجه و نخست وزير انگلستان در گفت‌وگو‌هايي ضمن حمايت از اقدام تروريستي آمريکا، از ايران خواستند که رفتار خود را در منطقه اصلاح کند.

از شایعه «استعفا» تا تهدید به «استیضاح»

از زمان روی کار آمدن دولت روحانی جریان رقیب و یک طیف ‌تندرو همیشه رئیس‌جمهوری را مورد شدیدترین انتقادها‌ قرار داده است و هر تصمیم دولت با مخالفت آنها روبه‌رو بوده است. فشار بی‌حد و حصر تا جایی بود که دولت قادر به ادامه کار نمی‌شد.