عبور از دموکراسی

دموکراسی به شیوه پایداری‌ها؛ آنها که تاکنون یکی از موانع پیش پای اصولگرایان و درواقع دلیل افتراق آنها بوده‌اند حالا به دموکراسی حمله کرده و درواقع اصول اساسی دموکراسی را زیر سوال برده و می‌گویند دموکراسی یعنی مشارکت حداقل‌های مورد قبول آنها.

تبعيض جنسيتي عامل كاهش امنيت شغلي بانوان

يک وکيل دادگستري در ارتباط با امنيت شغلي زنان مي‌گويد: مساله امنيت شغلي زنان اشتغال و مشارکت اجتماعي و اقتصادي آنها به‌طور کلي تابعي از موقعيت زنان در جامعه است و آن هم در يک ساختار مردسالار که وجود دارد به‌وقوع مي‌پيوندد.

خط و نشان 50 سویی ایران

رئیس جمهور در نشست خبری اخیر خود با رسانه های داخلی و خارجی از یک اقدام بسیار مهم در چارچوب گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران پرده برداشت و گفت به زودی از دو سانتریفیوژ پیشرفته ایرانی موسوم به IR-9 و IR-7 رونمایی خواهد شد . حالا یک منبع آگاه در سازمان انرژی اتمی کشورمان جزئیات بیشتری از این دو ماشین مهم ایرانی در اختیار خراسان گذاشته است.

مبارزه در وقت اضافه

حسن روحانی این روزها سخنرانی‌های جنجالی می‌کند، گله می‌کند، مطالبه دارد و به منتقدان پاسخ می‌دهد. وی هفته گذشته درباره روند انتخابات مجلس، بدون نظارت شورای نگهبان سخن گفت که واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت.

یک روز زباله گردی

آماده می‌شوم برای کاری که هیچ وقت تجربه اش نکرده بودم. ساعت 8 صبح است، لباس و کفش های پاره ای را که از قبل آماده کرده بودم می‌پوشم و با کیسه های خالی به دست، از خانه بیرون می‌آیم اما هنوز درکی از شرایطی که در آن هستم ندارم تا این که کنار پیاده‌رو، اولین کیسه زباله را می‌بینم و به سرعت پاره اش می کنم و با دست تمام محتویاتش را به هم می ریزم.

دروغ 18 میلیارد دلاری

مداخله ارزی در تمام بانک‌های مرکزی دنیا، داستان یکسانی دارد. تمام بانک‌های مرکزی دنیا با هدف حفظ ارزش پول ملی و جلوگیری از نوسانات ارزی که به اقتصاد و معیشت مردم آسیب می‌زند، همواره مراقب این بازار هستند.

سرگردان میان آوارگی و مرگ

از درگیری‌های سال 2011 تا کنون سوریه با بحران مهاجرتی دست و پنجه نرم می‌کند. از آن زمان تاکنون بسیاری از خانواده‌های سوری مجبور به ترک محل زندگی خود شده‌اند و حتی تعداد زیادی از این مهاجران به کشورهای دیگر پناهنده شده‌اند.

نخبگان در کانون اقتصاد

طی هفت سال گذشته شمار شرکت‌های دانش بنیان از 100 واحد به 4561 واحد رسیده و تا دو سال آینده به 10 هزار واحد می‌رسد. «هر جوان نخبه پاره تن ایران عزیز ماست و برای رفع مشکلات نخبگان باید سند راهبردی امور نخبگان را کاملاً جدی اجرا و پیگیری کرد.»

اصلاحات به روایت اصلاح‌طلبان؛ بی‌برنامه، بی‌کارنامه، اهل زد و بند!

سرویس سیاسی-تا سال 1392 اگر فرصت سخن‌راندن و بهتر است بگوییم تاختن طیف موسوم به اصلاح‌طلب بود اما از این سال به بعد به تدریج بسیاری از ادعاها رنگ باخت و عیار خیلی از سخنان معلوم شد. جریان اصلاحات پیش از انتخابات سال 92 مدعی بود که تنها راه و روش اداره درست کشور را در اختیار دارد.

تجربه مجلس اول

رئیس جمهوری روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت گفت که «بهترین مجلس در طول تاریخ انقلاب اسلامی مجلس اول بود.» اظهار نظری که خیلی زود واکنش‌هایی را برانگیخت. بیش از بقیه منتقدان حسن روحانی بودند که نسبت به این سخنان معترض شدند.