ویژگی های بودجه ۱۴۰۰

لایحه بودجه ۱۴۰۰ به همراه ۱۷ جلد مستندات تقدیم مجلس شد. اگرچه دولت روحانی سعی کرده لایحه بودجه را سرموعد مقرر یعنی ۱۵ آذر تقدیم مجلس شورای اسلامی کند، اما ذات بودجه همواره با حاشیه رو به رو بوده و از زمان تشکیل مجلس مدعی انقلابی گری و زاویه هایی که نمایندگان با دولت دارند، این حاشیه ها پررنگتر شده است.

چرا عصبانی می‌شوید؟!

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی دیروز به ریاست محمدباقر قالیباف آغاز شد و مهم‌ترین دستور جلسه آن در مورد طرح دو فوریتی «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» بود. همچنین لازم به ذکر است که دیروز مجلس در دو نوبت صبح و عصر جلسه داشت.

رگلاتوری بورس

بی برنامگی باعث شده بود تا بازارها بر هم بریزد، به نوعی که قیمت ها لحظه ای تغییر می کرد و از آنجا که دلیلی برای آن متصور نبودیم، تحریم ها و سومدیریت را بهانه گرانی و آشفته بازارها معرفی می کردیم. روند گرانی که با انتقادهای بسیاری رو به رو می شد، در برخی موارد از آن به عنوان رونق نام برده شد.

ظرفیت های مغفول مانده مالیات

در شرایطی که با تحریم های گسترده رو به رو هستیم و توان تامین هزینه های جاری کشور را بدلیل ناتوانی در فروش نفت نداریم، می بایست به سراغ ظرفیت های دیگر کشور برویم، ظرفیت هایی که سالهاست نادیده گرفته شده و متاسفانه عده ای فرصت طلب از این سهل انکاری سو استفاده می کنند.

چشم در برابر چشم صهیونیست‌ها منتظر باشند

عصر دیروز ساعت از 14 گذشته بود که در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسردِ دماوند صدای انفجاری مهیبی به گوش رسید و پس از آن رگبار گلوله‌ها باریدن گرفت. یک خودرو هدف این تیراندازی‌ها بود. خودرویی که حامل محسن فخری زاده از دانشمندان برجسته کشور بود. تیراندازی پس از آن انجام شد که یک خودروی نیسان خود را مقابل خودروی حامل آقای فخری‌زاده منفجر کرد.

تله تنش

ناگهان خبر‌هايي ضد و نقيض در برخي خبرگزاري‌هاي جريان اصولگرا منتشر شد. خبري که ساير رسانه‌ها براي بازنشر آن دودل بودند و منتظر گذر زمان براي صحت و سقمش. خبر ترور يکي از دانشمندان هسته‌اي نام محسن فخري‌زاده.

بایدن می‌گوید تحریم اصلاح‌طلبان ترجمه می‌کنند گشایش اقتصادی!

تونی بلینکن، مشاور سیاست خارجی جو بایدن و گزینه احتمالی وزارت امور خارجه در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس گفت:«اگر بایدن به قدرت برسد و اگر ایران به اجرای کامل تعهداتش بازگردد، آمریکا هم چنین خواهد کرد. اما ما از آن (برجام) به عنوان یک سکو استفاده خواهیم کرد، با متحدان و شرکای خود همکاری خواهیم کرد تا آن را تقویت و بلندمدت‌تر کنیم.

معیشت مردم؛ گمشده در هیاهوی سیاسی

در شرایطی که مردم سخت ترین شرایط معیشتی را می گذرانند و شیوع کرونا که جان مردم را بشدت تهدید می کند، بر این سختی می افزاید، نیاز به کار کارشناسی برای رفع مشکلات مردم وجود دارد

نگرانی اصناف از تعطیلات کرونایی

اوج گیری شیوع کرونا که باعث افزایش تعداد مبتلایان و به تبع آن افزایش مرگ ناشی از این معضل شده از یک سو و بی توجهی مردم به رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع گسترده، مسوولان را بر آن داشت تا تصمیم به تعطیلی کشور بگیرند.

آمریکای تماشایی! تقلب، هرج و مرج و جنگ خیابانی

همان‌طور که کارشناسان آمریکایی پیش‌بینی کرده بودند، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این کشور را وارد باتلاقی کرده که معلوم نیست تبعات و نتایج آن به این زودی‌ها دامن این کشور را رها کند. کشوری که خود را الگوی دموکراسی جهانی می‌نامد وارد دورانی از بی‌ثباتی سیاسی، امنیتی و اجتماعی شده است.