اقتصاد بر سر یک دو راهی مبهم

یک کارشناس اقتصادی گفت: تغییرات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در ارزش‌گذاری پول ملی، تورم و نرخ ارز موثر خواهد بود.

زیر 18 ساله‌ها طعمه ویروس انگلیسی

صدای بگومگوی مرد جوان با زن سن و سال‌داری محوطه بیمارستان را پر کرده است. داخل بیمارستان مرکز طبی کودکان شلوغ است.

مالیات بر ارزش افزوده در بیراهه

یکی از ابزارهای تامین هزینه های دولت، دریافت مالیات است که به اشکال گوناگون مالیات بر درآمد، مالیات بردارایی، مالیات بر ارث و... تعریف شده است.

تسویه حساب سیاسی با بودجه ۱۴۰۰

هر چه در گفتار و ادعای نهادهای تصمیم‌گیر دوگانگی وجود داشته باشد، این دوگانگی به ضرر اقتصاد کشور بوده و ما در بلندمدت شاهد تبعات منفی آن خواهیم بود.

بیت کوین آب یا سراب

«رکورد قبلی ظرف ۱۲ ساعت شکست؛ قیمت بیتکوین از ۵۷ هزار دلار فراتر رفت» این تیتر کوتاه می تواند بیانگر توجه سوال برانگیز تمامی فعالان اقتصادی به رمز ارز باشد.

سه‌شنبه: توقف پروتکل الحاقی

مقامات آمریکایی در تلاشند بدون آنکه لغو تحریم‌ها را در دستور کار قرار دهند، در قالب نشست غیررسمی 1+5 پیش‌شرط ایران برای بازگشت آمریکا به برجام را دور ‌زده و شرایط امتیازگیری جدید از دولت روحانی را رقم بزنند.

مقاومت جانانه ایران آمریکا و اروپا را به دست و پا زدن انداخت

منطق مقاومت سودمند و راهگشاست. ایران، بی‌اعتنا به خط و نشان کشیدن و بهانه‌های حریف عهدشکن در برجام، با تدبیر دقیق رهبر انقلاب مبنی بر «لغو همه تحریم‌ها، شرط بازگشت آمریکا به برجام» و نیز تصویب «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» راه خود را ادامه داد و ثابت کرد در مسیر عزت، کرامت، اقتدار ملی و حقوق و استقلال خود، ضعف نشان نمی‌دهد.

تورم در آستانه رکوردشکنی

مدتهاست کشور با معضل گرانی و سفرهای خالی دهک های پایین جامعه رو به رو شده است. اینکه مقصر اصلی در شکل گیری این معضل کدام دستگاه یا کدام مسوول است

شب‌های سرد و سخت پس از زلزله «سی‌سخت»

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه ۲۹ بهمن زمین لرزه‌ای بشدت 5/6 ریشتردر عمق ۸ کیلومتری زمین اتفاق افتاد.

سیاست گام به گام جو بایدن

در واکنش به گام‌های بایدن، ایران و رئیس دستگاه دیپلماسی در سه واژه، دیدگاه‌های خود را به صورتی عیان اعلام می‌کنند: «تعهد؛ اقدام؛ نشست»