نتایج کاهش مالیات فروش سهام

بازار بورس ایران در سال 1401 سال پر نوسانی را تا به اینجای کار پشت سرگذاشته است. در چنین شرایطی دولت سیاست‌ها و بسته‌های حمایتی را برای شارژ بازار در نظر گرفت. یکی از اتفاقاتی که در مدت اخیر در بازار تاثیرگذار بوده است کاهش میزان مالیات معاملات سهام بوده است که بر این اساس 80 درصد از مالیات بر فروش کاهش پیدا کرده است.

«نهِ ایران» به سازمان ملل متحد

 قطعنامه حقوق بشري عليه ايران که به پيشنهادي «آلمان» و «ايسلند» براي تشکيل «کميته حقيقت‌ياب» در خصوص اعتراضات ايران و برخورد نيروهاي امنيتي جمهوري اسلامي ارائه شده بود، پنجشنبه هفته گذشته با 25 راي مثبت، 16 ممتنع و 6 منفي راي آورد.

جای خالی بازار صادراتی برای فولاد ایران

افزایش تولید فولاد در ایران بر خلاف رویه جهانی، تولیدکنندگان را متهم به حراج این محصول در بازارهای داخلی و خارجی کرده است. با این حال برخی فعالان این صنعت رکود جهانی تولید را فرصت مناسب ایران برای افزایش نقش خود در بازار می‌دانند. جریان افزایشی تولید فولاد در کشور برخلاف دیگر تولیدکننده‌های بزرگ جهان همچنان برقرار است.

فرمول بازگشت اعتماد به بورس

مسئله اعتمادسازی یکی از وعده‌های مهم اقتصادی رئیس جمهور در ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم بوده است. اتفاقات سال 99 و از بین رفتن بخش زیادی از سرمایه‌های مردم در بورس در تابستان آن سال بود. از ابتدای این سال تا میانه مرداد، بازار سرمایه در کانون توجه سرمایه‌گذاران قرار داشت.

بالاترین رکورد صادرات نفت و محصولات پتروشیمی از 97 تا‌کنون

به گزارش وزارت نفت، جواد اوجی روز گذشته با بیان اینکه رویکرد استفاده از ظرفیت مردمی و تفکر بسیجی در دولت سیزدهم برای غلبه بر کینه و تحریم دشمنان ایران در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: از بدو آغاز به کار این دولت، کشور با مشکلاتی همچون تأمین سوخت زمستانی، کمبود سوخت مایع در نیروگاه‌ها، انجام نشدن تعمیرات اساسی در برخی پالایشگاه‌های نفتی و گازی و تشدید تحریم‌های بین‌المللی

تور جمعه سیاه استانبول برای شکار توریست!

 بازار تورهای ترکیه در روزهای قبل و بعد جمعه سیاه یا همان بلک‌فرایدی تا قبل از کرونا داغ بود. در حالی که در ماه‌های سرد سال متقاضیان سفر به ترکیه کم می‌شود و قیمت تورهای گردشگری به شهرهای این کشور به‌خصوص استانبول کاهش زیادی پیدا می‌کند، روزهای بلک‌فرایدی اما این بازار دوباره به گرمی تابستان برمی‌گردد.

غرور ملی کجاست؟

روزهاي سخت ايران با برگزاري جام جهاني تکميل شد، مسابقاتي که سال‌هاست مردم چشم انتظار برگزاري آن هستند و اين‌بار مصادف با ناآرامي‌هاي اخير در ايران شد. با شکست سنگين تيم ملي کشورمان مقابل انگليس، بسياري در فضاي حقيقي و مجازي اقدام به شادي کردند و با هر گل انگلستان به ايران، به هوا مي‌پريدند، بدون اينکه کوچکترين «غرور ملي» داشته باشند.

گزارش «اعتماد»از ممنوعيت‌ها و بازداشت‌هاي سينماگران معترض در ماه‌هاي اخير

از همان ابتداي ناآرامي‌هاي اخير كه با درگذشت مهسا اميني آغاز شد، تعدادي از هنرمندان رشته‌هاي مختلف هنري نسبت به موضوع واكنش نشان دادند. آنها به درگذشت اين دختر كرد كه در جريان سفرش از سقز به تهران توسط نيروهاي گشت موسوم به ارشاد دستگير شد و جان خود را از دست داد، دست به واكنش زدند.

بی توجهی به فناوری‌های نوین پاشنه آشیل تولید زعفران

در حال حاضر ۹۰ درصد زعفران جهان در ایران تولید اما به دلیل کم توجهی به بهره گیری از فناوری‌های نوین و صنایع تبدیلی بیشتر این محصول به‌صورت خام به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

جزئیات تنبیهی دانشجویان معترض

در شرايطي که اکثر کارشناسان و مسئولان، حق اعتراض دانشجويان را حق مسلم آنها مي دانند و باور دارند که دانشجو با اعتراض به مسئولان يادآوري مي‌کند که مشکل کشور کجاست، روز گذشته اعلام شد که از ورود تعدادي از دانشجويان به دانشگاه‌هايي مانند شريف، خواجه نصير و... ممنوع شده است.