واکنش های جامعه به یک ویدئوی تخیلی بررسی شد ابری با احتمال بارش بادمجان

اولین ویدئویی که یکشنبه در فضای مجازی منتشر شد بیشتر آدم را یاد انیمیشن پرطرفدار ساخت شرکت سونی پیکچرز انیمیشن می‌انداخت، فیلمی که یک دستگاه ساخت شده توسط انسان، ابرها را برای بارش «کوفته قلقلی» بارو می‌کرد، اما این شباهت کافی نبود تا بتوان باور کرد که بارش بادمجان بر فراز برج میلاد تنها یک حقه‌ ویدئویی یا به زبان دست‌اندرکاران ساخت فیلم‌های هالیوودی جلوه‌‌های ویژه است.

حمله محدود آمريكا از عراق به ايران؟

حملات پراکنده عليه نيروهاي آمريکايي در عراق که تاکنون به مرگ دست کم دو نفر از اين نيروها منجر شده، در شرايطي رقم مي‌خورد که کنگره ايالات متحده طي روزهاي گذشته قطعنامه‌اي را در راستاي کاهش اختيارات رئيس جمهور پيرامون اقدام نظامي عليه جمهوري اسلامي ايران به تصويب رساند؛ قطعنامه‌اي که بر اساس آن دونالد ترامپ ديگر قادر نخواهد بود .

سهم من در بحران کرونا

این روزها از خود بپرسیم سهم من در مدیریت بحران کرونا چیست و چه باید بکنم؟ - همراه با یادداشت هایی از : سید محمد بهشتی، ایرج فاضل ، مصطفی معین، سیدضیاء هاشمی، حسین ایمانی جاجرمی، سعید معیدفر، سلمان یداللهی و لیلا ارشد

آسمان همه جا همین رنگ است

طی هفته‌های گذشته که روز‌های سخت کرونایی را پشت‌سرگذاشتیم، با مواردی رو به رو بودیم که در ابتدای امر فکر می‌کردیم تنها مختص کشور خودمان است اما حالا با گذشت زمان و درگیر شدن بیش از 100 کشور با کرونا ویروس، شاهدیم که چنین روندی تنها مختص کشور ما نیست و همه جای دنیا آسمان همین رنگ است

سايه روشن های دفن اجساد کرونایی

در اين رابطه وزارت بهداشت پروتکلي براي دفن اجساد مبتلا به کرونا تعيين کرده که براساس آن فرد متوفي در کاور‌هاي مخصوص قرار گرفته و تا زمان دفن، اين پوشش براي جلوگيري از انتقال ويروس باقي مي‌ماند و کسي آن را باز نمي‌کند.

بیانیه جدید اروپا درباره برجام، تقلا برای باجگیری است

اتحادیه اروپا درباره گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخصوص اجرای تعهدات ایران ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد بیانیه‌ای صادر کرد.

آمار بالاي كرونا در ميان فرشتگان سپيدپوش

«دست و پنجه نرم کردن با مرگ» شايد بهترين تعبيري باشد که مي‌توان در مورد کاري که اين روزها کادر درماني بيمارستان‌ها انجام مي‌دهند، به کار برد. زماني که يک پزشک، يک پرستار يا يک نيروي خدماتي در بيمارستان مي‌داند با ويروس مهلکي روبه‌رو است که سراسر جهان را در نورديده و آمار بالايي از مرگ و مير را پشت سر خود برجاي گذاشته است و در اين شرايط نيز به تلاش براي حفظ جان مردم ادامه مي‌دهد، بايد زبان به اعتراف گشود و اين کار شجاعانه را ستايش کرد.

اعتماد در بستر بیماری

در هفته‌های اخیر که کشور ما مانند بسیاری از کشورهای دیگر دنیا درگیر مبارزه با ویروس کرونا شده است شاید بسیاری از مسائل مهم جامعه را به حاشیه رانده است.

درماندگی مسافران ايرانی پشت مرزها

کرونا باعث شده ايرانيان نيز در همه جاي دنيا مثل ساير شهروندان کشورها به فکر بازگشت به کشورشان باشند اما عدم همکاري برخي ايرلاين‌ها و شرکت‌هاي هواپيمايي موجب شده تا ايراني‌ها ساعت‌ها در فرودگاه‌ها معطل بمانند و تکليف خود را ندانند.

رسيديم به نقطه اوج كرونا

افزايش آمار در حالي رخ مي‌دهد که سعيد نمکي، وزير بهداشت و درمان اعلام کرده است که در روزهاي پيک بيماري کرونا در کشور هستيم.