موشکباران شدیدتر «التاجی» امریکا

پافشاری مقامات امریکایی برای ادامه حضور نظامی در عراق، اوضاع امنیتی در این کشور را پیچیده‌تر از قبل کرده است. پس از تصویب طرح پارلمان عراق مبنی بر خروج فوری نیرو‌های خارجی از کشورشان، تعداد حملات موشکی به پایگاه‌های امریکا هم افزایش یافته است.

کودتای دموکرات‌ها علیه سندرز

در آستانه رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها در شش ایالت آیداهو، میشیگان، می‌سی‌سی‌پی، میزوری، داکوتای شمالی و واشنگتن و در حالی که جو بایدن توانست در هفته گذشته سه شنبه بزرگ را به نفع خود به پایان برساند، همچنان اما و اگرهای فراوانی از مناسبات داخلی حزب دموکرات جهت معرفی نامزد نهایی انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد.

دعوت طالبان به مصالحه غنی - عبدالله!

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ششم مهرماه ۱۳۹۸ برگزار و نتایج آن ۲۹ بهمن یعنی حدود پنج ماه بعد اعلام شد.

خانه تکانی ولیعهد در کاخ سلمان

محمد بن سلمان، ولیعهد 34 ساله سعودی و رهبر دو فاکتوی عربستان در سرکوب مخالفان خود و هموار کردن مسیر جانشینی پدر موج تازه‌ای از بازداشت شاهزادگان خاندان آل سعود را آغاز کرده است.

سازمان ملل، ترکیه را مسئول جنایات جنگی در سوریه دانست

«‌هانی مجالی»عضو کمیسیون تحقیق سازمان ملل در امور سوریه گفت، ترکیه باید مسئولیت جنایات گروه‌هایی که آنها را آموزش داده و مجهز کرده، به عهده بگیرد.

نسل‌کشی هندو‌های افراطی در سکوت جهانی

با گذشت یک هفته از دور جدید خشونت‌های دولت هند و هندو‌های افراطی علیه مسلمانان و مقدسات اسلامی، موج به رغم سکوت دولت‌ها اعتراضات مردمی در جهان علیه دهلی‌نو افزایش یافته است. در پی خشونت هندو‌های افراطی علیه مسلمانان در حومه دهلی‌نو، ده‌ها نفر (برخی خبر‌ها تا ۲۰۰ نفر) کشته و صد‌ها تن زخمی شدند.

قمار دیپلماتیک دونالد ترامپ

هفتم اکتبر 2001 ارتش ایالات متحده با دستور جرج بوش پسر حمله به افغانستان را آغاز کرد، یک ماه بعد از آنکه برج‌های دوقلو با هواپیمای انتحاری در قلب نیویورک فروپاشید و القاعده مسئولیت آن را برعهده گرفت.

رویارویی خونین روسیه و ترکیه در ادلب

تحولات میدانی جنگ سوریه در استان ادلب، علی رغم آنکه از سوی ناظران تاکید می‌شد احتمال رویارویی ترکیه و روسیه در این استان بسیار اندک باشد، با درگیری شدید میان نیروهای دو طرف و شروع گام‌های جدی‌تر برای افزایش تنش‌ها دنبال می‌شود.

وقتی دروغگوی متقلب نگران پنهانکاری می‌شود

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد احتمال آن وجود دارد که ایران در اعلام آمار مربوط به بیماری کرونا پنهانکاری کند.

تغییر مسیر نبرد یمن

ارتش و کمیته های مردمی یمن از چهار سامانه جدید پدافند هوایی این کشور به نام های «ثاقب1»،«ثاقب2»،«فاطر1» و «فاطر2» رونمایی کردند. این موشک ها کاملا ساخت داخل است.ثاقب موشکی است که به نظر می‌رسد قاتل بالفطره هواگردهای سعودی در طول ماه‌های گذشته بوده است.