آخرین مهلت FATF

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در اجلاس هفته گذشته خود در پاریس، ضمن بررسی آخرین وضعیت ایران، با توجه به عدم تصویب نهایی دو کنوانسیون پالرمو و تامین مالی تروریسم (CFT)، دو دسته اقدام جدید مقابله‌ای علیه کشورمان وضع کرد که با توجه به تصویب یک اقدام مقابله‌ای دیگر در خرداد ماه گذشته، مجموعا سه اقدام علیه ایران وضع شده‌اند.

شکست دوباره جانسون از نمایندگان

پارلمان بریتانیا در جلسه دیروز خود به اصلاحیه‌ای رای داد که تصمیم‌گیری درباره توافقنامه بریگزیت که چند روز پیش با اتحادیه اروپا حاصل شده بود، به تعویق می‌افتد. بنابراین بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا باید طبق قانون طی درخواستی از اتحادیه اروپا بخواهد که بریگزیت را تا پایان ژانویه ۲۰۲۰ به تعویق بیندازند.

تحریم‌های بزرگی علیه ترکیه در راه است

دونالد ترامپ روز گذشته در پیام‌های توئیتری خود دموکرات‌ها را به باد انتقاد گرفت، ترکیه را به تحریم تهدید کرد و بار دیگر اروپا را به تحویل زندانیان داعشی خود فراخواند.

پنتاگون پشت ترامپ را در ماجرای استیضاح خالی کرد!

وزیر دفاع آمریکا از همکاری وزارتخانه متبوعش با کنگره در خصوص استیضاح رئیس‌جمهور این کشور خبر داد.

آمریکا زندانیان داعشی را به حال خود رها کرد

دو مقام آمریکایی در مصاحبه‌ای اعلام کردند ارتش این کشور هنگام عقب‌نشینی از سوریه، زندانیان داعشی را به حال خود رها کرده است.

نیویورک‌تایمز گزارش داد: هراس متحدان آمریکا از تصمیمات خلق‌الساعه ترامپ

متحدان آمریکا در منطقه خاورمیانه در پرتو تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده و غیرقابل پیش‌بینی دونالد ترامپ نگران آن هستند که واشنگتن به سرعت و بدون اطلاع قبلی، تصمیم به خروج از این منطقه بگیرد.

آوارگی حدود 200 هزار نفر بر اثر حمله نظامی ترکیه به سوریه

به گزارش روسیا الیوم، منابع محلی در شمال و شرق سوریه اعلام کردند که بر اثر حملات نظامی ترکیه در شمال و شرق سوریه 191 هزار نفر تاکنون آواره شده‌اند.موج آوارگی از منطقه «دیریک» در دورترین نقظه شرقی تا کوبانی در غرب ادامه دارد.

افشای توافق ترکیه و آمریکا درباره حمله به سوریه

مشاور رئیس جمهوری ترکیه فاش کرد که آنکارا و واشنگتن درباره ماهیت حمله مناطق شمالی سوریه در غالب عملیاتی موسوم به "چشمه صلح" توافق کردند.

اروپایی‌ها نگران خروج آمریکا از شمال سوریه‌اند

مقام‌های اروپایی بابت تصمیم دولت آمریکا در خروج نیروهای این کشور از شمال سوریه خشمگین و نگرانند.

ژنرال اسرائیلی غزه را با بمبی ۱۰۰۰ تنی تهدید کرد

فرمانده گردان غزه در ارتش رژیم صهیونیستی نوار غزه را با بمبی که وزن آن به ۱۰۰۰ تن می‌رسد تهدید کرد.