انصارالله: موشکی که به «جده» عربستان زدیم را برای حمله به اسرائيل آماده کرده‌ایم

انقلابیون یمن روز دوشنبه با یک فروند موشک قدس 2 شرکت آرامکوی عربستان در جده را در هم کوبیدند. این عملیات همزمان با انتشار خبر سفر مثلا مخفیانه! بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان صورت گرفت و برخی آن را «هشداری مهم به ریاض» درمورد «عادی ‌سازی روابط با اسرائیل» تحلیل کردند.

چرا پوتین به بایدن تبریک نگفت

«بایدن را به رسمیت نمی‌شناسم»! عبارتی عجیب که گوینده ی آن البته خاطرنشان می‌کند: «با هر کسی که اعتماد مردم آمریکا را به خود جلب کرده باشد، کار خواهیم کرد.» پوتین در هر دو عبارت؛ همه کاره است، کما این که وقتی رئیس جمهور نیز نیست؛ همه کاره‌ترین چهره ی سیاسی روسیه به شمار می‌آید اما سیاست روسیه، سیاستی مبتنی بر «صبر و حوصله است»

سیگنال‌های بازگشت آمریکا به برجام

چند روز پس از آنکه فاش شد رئیس‌جمهور ترامپ خواستار گزینه‌هایی برای اقدام نظامی علیه سایت اصلی هسته‌ای ایران شده، تهران به ارسال سیگنال‌هایی ضد و نقیض روی آورد. ایران از یک طرف گام بزرگی را برای سرعت بخشیدن به تولید سوخت هسته‌ای خود برداشته و از طرف دیگر آمادگی خود برای گفتگو با جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب اعلام کرده است.

تیم بایدن نیامده شرط گذاشت!

در حالی که تا استقرار رسمی رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید دو ماه باقی مانده و هنوز در واشنگتن چه به لحاظ عرفی و چه به صورت قانونی مشخص نشده چه کسی پیروز قطعی انتخابات سوم نوامبر است، یکی از سناتورهای دموکرات که گفته می شود از گزینه های جدی برای وزارت خارجه دولت جوبایدن خواهد بود

اولتیماتوم ارتش امریکا به ترامپ

رئیس‌جمهور امریکا و برخی چهره‌های کاخ سفید مصرانه از پذیرش شکست در انتخابات سر باز می‌زنند. ترامپ دیشب شماری زیادی از هوادارانش را به واشنگتن دی سی آورد، ولی اعتراف تلویحی او به شکست در ایالت آریزونا و رد شکایت او در پنسیلوانیا، ظاهراً نشان می‌دهد موضع او به طور تدریجی در حال نرم شدن است.

ترامپ هوادارانش را از سراسر کشور به واشنگتن فراخواند

«ایالات سردرگم آمریکا» شاید، توصیف خوبی برای شرایط این روزهای آمریکا باشد. آمریکایی که در نسخه‌پیچی برای سایر کشورها ید طولایی دارد در نسخه‌پیچی برای خود درمانده. بعد از گذشت حدود یک هفته از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، بایدن و ترامپ هر دو همزمان خود را پیروز انتخابات می‌دانند.

برنامه بایدن برای ایران

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکامشخص شده و رسانه های اصلی این کشور، جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا اعلام کردند.حالا یکی از سوالات مهمی که مطرح می‌شود این است که سیاست راهبردی بایدنِ دموکرات در قبال ایران چگونه خواهد بود؟

چهره جدید آمریکا ‌‌بعد از ۳ نوامبر

چگونه ریاست‌جمهوری ترامپ راه را برای قدرت‌نمایی انتخاباتی گروه‌های مسلح باز کرد چهره جدید آمریکا ‌‌بعد از 3 نوامبر ‌در چهار سال گذشته، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در مقایسه با دیگر رؤسای ‌جمهوری این کشور همراهی بیشتری نسبت به گروه‌های راست‌گرای افراطی نشان داده است.

داستان مک‌فارلین چه بود؟

همچون بسیاری از مسائل و رویدادهای تاریخ جمهوری اسلامی ایران، ماجرای سفر مک فارلین، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری وقت امریکا به ایران و مبادله سلاح در قبال آزادسازی گروگان‌های امریکایی در لبنان، همچنان محل بحث و گفت‌و‌گو است.

استقبال زودهنگام «اکونومیست» از بایدن!

در یک اقدام ‌‌کم‌سابقه رخ داد استقبال زودهنگام «اکونومیست» از بایدن! ‌داوود میدری: هفته‌نامه اکونومیست در شماره 9 مهر (۳۱ اکتبر) نوشته است اگر اکونومیست می‌توانست در انتخابات آمریکا شرکت کند، رأی خود را به جو بایدن می‌داد. این موضع صریح یک نشریه معتبر بین‌المللی و راست‌گرا نشان از شکست ترامپ دارد.