نگارش متن در وین به سطح رؤسای هیئت‌ها رسید

گفتگو‌های احیای برجام به مرحله‌ای رسیده که رؤسای هیئت‌ها به جای کارشناسان، سکان مذاکرات را در دست و مسئولیت تهیه متن را به عهده گرفته‌اند. به این ترتیب، برخلاف اظهارات اخیر وزیر خارجه انگلیس مذاکرات به زمان اتخاذ تصمیم سیاسی نزدیک می‌شود نه بن‌بست.

خروج معمار تحریم ها از متن مذاکرات

یک شبکه آمریکایی مد عی شد ، یکی از اعضای کلید ی تیم مذاکره‌کنند ه آمریکا د ر وین به د لیل اختلاف بر سر مسیر گفت‌وگوها این مذاکرات را ترک می کند . به گزارش تجارت، شبکه ان‌بی‌سی نیوز د ر گزارشی د رباره روند  مذاکرات ایران و ١+٤ د ر وین به نقل از د و منبع آگاه مد عی شد  که تیم مذاکره‌کنند ه آمریکا اخیراً تغییر کرد ه است.

چرا طالبان دریچه‌های سد کمال خان را باز کرد؟

با توجه به سابقه‌ای که طالبان دارد باید بگویم که باز کردن دریچه‌های سد کمال خان لحظه‌ای است آفتاب یزد - گروه شبکه: روز سه شنبه طالبان دریچه‌های سد کمال خان را به سمت ایران باز کرد و آب هیرمند به سوی هامون جاری شد. در روزهایی که سیل و خشکسالی، توامان گریبان مردم سیستان را گرفته، رها شدن حقابه این منطقه از رودخانه هیرمند خبر خوبی برای این مردم است.

گره توافق در مذاكره با آمريكا باز می شود؛ نه چين و روسيه

مذاکرات احیای برجام در هتل کوبورگ وین در حال برگزاری است و گرچه در مقطعی چند روزه آن هم در جهت هماهنگی مواضع سر تیم‌های مذاکره کننده به پایتخت‌ها بازگشتند تا با دستی پرتر به وین بازگردند اما مذاکرات در موارد کارشناسی همچنان ادامه داشته و دارد. نکته مهم اینجا است که به اذعان همه طرف‌ها مذاکرات پیشرفت خوبی داشته اما در عین حال کند پیش می‌رود.

عصبانیت آمریکا و دستپاچگی غربگراها از تعامل با شرق برای خنثی‌‌سازی تحریم‌ها

سیلی دیگر ایران به آمریکا،‌گریه غرب‌گرایان داخلی را درآورده است. آن سیلی، خنثی‌‌سازی تحریم با حرکت درون‌زا و متکی به توانمندی‌های ملی و تعامل پویا و فعال با شرق است. در این رویکرد، ایران وادادگی در سیاست خارجی و معطلی پای توافق هسته‌ای را کنار گذاشته و به‌جای بزرگ‌نمایی تحریم، آن را زیر پا می‌گذارد.

گاف بزرگ فرمانده نظامی عربستان آل‌سعود را مضحکه خاص و عام کرد

مقامات یمنی تصریح کردند سخنگوی ائتلاف سعودی در یک رسوایی بزرگ با انتشار کلیپی تقطیع شده آن هم از یک فیلم مستند آمریکایی درباره عراق، آن را سایت موشکی انصارالله در الحدیده یمن خواند و باعث تمسخر خود و آل‌سعود شد. سعودی‌ها پس از متوجه گافی که داده‌اند،

بروز جنگ اتمی بعید نیست!

آمریکای «بایدن» هنوز نتوانسته از فضای به وجود آورده شده توسط «ترامپ» خلاصی یابد به تعبیری دقیق تر، دموکرات‌ها هنوز دارند روی همان صندلی‌هایی می‌نشینند و تصمیم می‌گیرند که حتی جانمایی آن‌ها نیز توسط جمهوری خواهان انجام شده

30 میلیون هوادار مسلح ترامپ آماده سرنگونی بایدن

شکاف‌های اجتماعی در آمریکا به مرز خطرناکی رسیده است. بسیاری از جمهوری خواهان در این کشور هنوز بر این باورند که در انتخابات به نفع بایدن تقلب شده و ریاست جمهوری بایدن نامشروع است. از سوی دیگر نظرسنجی‌ها نیز از تشدید فضای دو قطبی در این کشور حکایت دارد. این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که بخشی از مردم از وقوع یک جنگ داخلی تمام عیار و حتی تجزیه کشور نگرانند.

کارشکنی غرب در برابر پیشنهادهای فنی و قانونی ایران

هفتمین دور مذاکرات وین روز جمعه 12 آذرماه در حالی پایان یافت که بر اساس اخبار و گزارش‌های منتشرشده، طرف‌های غربی هیچ‌گونه ابتکاری را روی میز مذاکرات قرار نداده و عملاً باعث کارشکنی و اخلال در روند مذاکرات شده‌اند.

بزرگ‌ترین سفارت آمریکا در لبنان ساخته می‌شود سفارتی به اندازه یک شهر!

هفته جاری تصاویری از سفارت جدید آمریکا در لبنان منتشر شد که بیش از دو سال است ساخت آن ادامه دارد. انتشار تصاویر و فیلم‌ها از این به اصطلاح سفارت -که در منطقه «عوکر» در شمال بیروت است- پرسش‌ها و اعتراضاتی را به همراه داشته که «آیا برای صدور روادید و انجام کارهای متداول دیپلماتیک به یک شهر نیاز است؟!»