قطار برگزیت روی ریل افتاد

سرانجام پس از کناره گیری و گرفتار شدن سه نخست وزیر در دام «برگزیت»، مردم بریتانیا پای صندوق ها رفتند و با رای گسترده به حزب محافظه کار، برای دومین بار به برنامه خروج کشورشان از اتحادیه اروپا «آری» گفتند. بوریس جانسون، نخست وزیر و رهبر حزب محافظه کار در نطق پیروزی‌اش گفت: «ما این کار را انجام دادیم و این «طلوعی جدید» برای کشور بود.»

نخست‌وزیر جمهوری چک: پیروزی جانسون خبری بد برای اروپاست

نخست‌وزیر جمهوری چک به رغم تبریک پیروزی دوباره حزب نخست‌وزیر انگلیس در انتخابات پارلمانی، آن را خبری بد برای اروپا قلمداد کرد.

توافق روسیه و اوکراین درباره جنگ

«ولادیمیر پوتین» و «ولودیمیر زلنسکی» رهبران روسیه و اوکراین با میانجیگری «آنگلا مرکل» و «امانوئل مکرون» بر سر بحران اوکراین به توافق رسیدند. نشست رهبران چهار کشور در پاریس به بن‌بست سیاسی حاکم بر بحران اوکراین خاتمه داد.

جهان بدون نتانیاهو و ترامپ بهتر خواهد بود

یک نماینده کنست رژیم صهیونیستی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری آینده در آمریکا و انتخابات پارلمانی احتمالی در سرزمین‌های اشغالی گفت: جهان در سال 2020 بدون "دونالد ترامپ" و "بنیامین نتانیاهو" بسیار بهتر خواهد بود.

ورق در عراق برگشت آمریکا به ترور و تحریم متوسل شد

پس از شکست طرح آمریکا برای تغییر نظام سیاسی عراق از طریق آشوب‌های خیابانی، این کشور به تحریم و ترور بازگشته است؛ به گزارش ایسنا، وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز چهار شخصیت عراقی به نام‌های «خمیس فرحان الخنجر العیساوی»، «لیث الخزعلی»، برادرش «قیس الخزعلی» و «حسین فلاح اللامی» را در لیست تحریم خود قرار داد.

دروغ و سکوت!

به نظر می‌رسد شکست پروژه آشوب در ایران پس از «برنامه‌ریزی گسترده» و «هزینه» زیادی که امریکا متحمل شد، موجب شده ترامپ با سکوت از کنار آن بگذرد و مسئولیت آن را نپذیرد. از طرفی این احتمال وجود دارد که ترامپ پیامی با واسطه عمانی خود به ایران فرستاده است و پس از ناامیدی از آشوب به دنبال عقب‌نشینی باشد و لذا نمی‌خواهد هرگونه اظهار نظر او تأثیری بر این تلاش‌ها و اتفاقاتی که بازماندگان برجام، فردا در وین رقم می‌زنند، داشته باشد.

ترامپ: طرح استیضاح برای کشورمان شرم آور است

ترامپ پیش از عزیمت به انگلیس برای شرکت در اجلاس سران ناتو طرح استیضاحش در مجلس نمایندگان آمریکا را شرم آور خواند.

احتمال برگزاری انتخابات جدید در اسرائیل در ۶ اسفند

کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی اعلام کرد در صورت عدم تشکیل کابینه این رژیم تا وقت مقرر، انتخابات جدید در تاریخ بیست‌وپنجم فوریه ۲۰۲۰ (۶ اسفند ۱۳۹۸) برگزار خواهد شد.

نیویورک‌تایمز: تحریم‌های ایران دستاوردی برای آمریکا نداشته است

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اذعان کرد تحریم‌های ایران دستاورد راهبردی برای آمریکا نداشته و منجر به تغییر رفتار تهران نشده است.

خداحافظی موگرینی با اتحادیه اروپا

فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی پس از 5 سال و با اتمام دوره مسئولیتش در یکی از مهم‌ترین نهادهای اروپایی، از سمت خود خداحافظی کرد.