اعتراف تکان‌دهنده فائوچی

صفحه نخست روزنامه نیویورک تایمز برای برجسته‌سازی فاجعه مرگ‌های کرونایی در این کشور به گونه‌ای متفاوت بسته شده‌بود.

فشار حداکثری علیه ایران شکست خورد

«لندیس» رئیس‌مرکز مطالعات خاورمیانه در دانشگاه اوکلاهما، طی یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی، سیاست واقعی آمریکا در منطقه غرب آسیا و تلاش‌های ضدایرانی واشنگتن را به نقل از «جیمز جفری» فرستاده ویژۀ سابق آمریکا در امور سوریه، بر ملا کرد.

ظریف: به جز توقف پروتکل الحاقی اقدامات دیگری هم در راه است

محمدجواد ظریف روز یک شنبه همزمان با سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران، بار دیگر تأکید کرد که پیوستن امریکا به برجام بدون لغو تحریم‌ها معنا ندارد.

میانجیگری برای حل اختلافات برجامی

یک کارشناس مسائل منطقه با تشریح اهداف سفر وزیر خارجه قطر به تهران گفت: قطر می‌تواند در کاهش اختلافات در منطقه و همین‌طور در حل اختلافات ایران و آمریکا نقش مهمی را ایفا کند.

آچمز

تروئیکای اروپا و آمریکا تنها 6 روز فرصت دارند همه تحریم‌های مورد اشاره در برجام علیه ایران بویژه بخشی از تحریم‌های مربوط به نقل و انتقال پول و فروش نفت را لغو کنند تا اینگونه ایران را از تصمیمش مبنی بر توقف پروتکل الحاقی منصرف کنند

50 میلیون آمریکایی گرسنه 92 میلیون ناتوان از تأمین هزینه درمان

وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آمریکا از سوی کارشناسان و سیاستمداران همین کشور «بسیار تیره و تار» توصیف می‌شود.

بایدن: تبرئه ترامپ در سنا فصلی غمبار در تاریخ آمریکا است

به دنبال تبرئه شدن دونالد ترامپ در سنای آمریکا با رای ۵۷ به ۴۳، جو بایدن تاکید کرد که اساس اتهام استیضاح بدون تردید باقی مانده است.

رهزنی آتش در قلعه مبادلات تهران-کابل

حوالی ساعت ۱۳ دیروز، ساکنان شهرستان تایباد با شنیدن صدای انفجاری مهیب متوجه شدند که دود زیادی در مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر به آسمان بلند شده است.

مکرون؛ ساده یا همدست آمریکا

بنا بر اعتراف مقامات فرانسوی، این کشور در دهه 1960 میلادی 17 آزمایش هسته‌ای در صحرای الجزایر انجام داد. البته مورخان الجزایر معتقد هستند تعداد این آزمایش‌ها 57 مورد بوده است.

رینگ خونین

نخستین جلسه استیضاح دوم ترامپ در سنای آمریکا در شرایطی برگزار شد که دموکرات‌ها در نخستین قدم توانستند با جلب نظر 6 سناتور جمهوری‌خواه و رای قاطع اکثریت سناتورهای دموکرات، با 56 رای، قانونی بودن استیضاح ترامپ در سنا را تصویب کنند.