کد خبر: ۸۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
قالیباف تقلیل حاج قاسم از مکتب به ژنرال نظامی را ظلم دانست
رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بزرگ ترین ظلم به حاج قاسم تقلیل دادن او از یک مکتب به یک ژنرال نظامی است، گفت: مردم باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هر لحظه به فکر مردم بودن و پرهیز از حاشیه و با پیروی از این مکتب می توان بر مشکلات غلبه کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بزرگ ترین ظلم به حاج قاسم تقلیل دادن او از یک مکتب به یک ژنرال نظامی است، گفت: مردم باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هر لحظه به فکر مردم بودن و پرهیز از حاشیه و با پیروی از این مکتب می توان بر مشکلات غلبه کرد.

به گزارش ایلنا، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور ، فرا رسیدن سالروز شهادت مرد میدان، سردار پر افتخار اسلام و محبوب دل مردم ایران و تمامی مستضعفین جهان، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به ملت شریف ایران و تمام کسانی که به آرمان عدالت‌گستری، آزادیخواهی و رفع ظلم و تبعیض از جهان باور دارند و در این مسیر گام برداشته اند، تسلیت و تعزیت گفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: خون شهید راه خود را در زمین و آسمان ها پیدا می کند و این وظیفه ماست تا بتوانیم با فهم درست از سیره شهید و منطق عمل و اندیشه او، زندگی و فکر خود را با آن منطق، سازگار کنیم و خود را از انحراف، تندروی و یا کندروی رها کنیم.وی افزود: بزرگ ترین ظلم به حاج قاسم، تقلیل دادن او از یک مکتب و مدرسه درس آموز به سطح یک ژنرال شجاع و یک فرد مبارز است. حاج قاسم مکتب است زیرا ابعاد گوناگون زندگی او بر اساس راه و روشی تنظیم شده بود که امام راحل(ره) با فهم دقیق خود از اسلام ناب محمدی(ص) به ما آموخت.قالیباف ادامه داد: حاج قاسم شاگرد اول مکتب امام است و این مکتب که تا امروز با همراهی و فداکاری ملت ایران، نجات بخش و راهگشا بوده، بر دو اصل خداباوری و مردم باوری استوار است. اگر حاج قاسم در سال های عمر شریف و بابرکت خود توانست فاتح میدان های بزرگ باشد به این دلیل بود.

اعتقاد به توانایی مردم
رئیس قوه مقننه با بیان اینکه اخلاص کم نظیر او با اعتقاد قلبی به توانایی مردم و همچنین باور عمیق و برخاسته از آموزه های دینی به اصل «ما می توانیم»، در یک شخص جمع شده بود و امروز نیز به برکت خون او و خون مجاهدان مخلصی همچون شهید ابومهدی المهندس، آمریکا در آستانه اخراج کامل از منطقه قرار گرفته است و با پشتیبانی ملت های منطقه، ان شاءالله این امر به زودی به طور کامل محقق خواهد شد.وی با بیان اینکه مردم باوری در مکتب سلیمانی یعنی در هر لحظه فقط در اندیشه حل مشکلات مردم بودن و پرهیز کردن از هر فرع و حاشیه ای که انسان انقلابی را از حل مشکلات مردم دور کند، اظهار داشت: مردم باوری یعنی اینکه مشکلات فقط و فقط با همراهی و مشارکت همه جانبه خود مردم قابل حل است و هر کسی که مردم را از حضور فعال باز دارد و یا نقش آنها را نادیده بگیرد و یا آنها را دسته بندی و فرقه بندی کند، بی گمان شکست خواهد خورد.
قالیباف با یادآوری این که حاج قاسم در هر میدانی که حاضر می شد مایه امیدواری و اعتماد به نفس مردم بود، عنوان کرد: او که در مکتب خمینی(ره) «ما می توانیم» و حل مشکلات با مشارکت عموم مردم را آموخته بود هرجا که قدم می گذاشت نیروهای مردمی را سرشار از باور راستین به نیروی خود و با اتکا به نیروی لایزال الهی می کرد. خداباوری سلیمانی به معنای رعایت اخلاق و حدود شرعی در هر امری حتی در مواجهه با دشمنان و به معنای باور عملی به سنت های الهی است.
رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان ادامه داد: همان سلیمانی که در مقابل پابرهنگان و مستضعفان دست ارادت بر سینه می گذاشت و تعظیم می کرد، در برابر هیچ ابرقدرت و زورگویی سر خم نکرد و در مقابل آنها تا آخرین نفس ایستاد و نقشه آنها را خنثی کرد.وی ادامه داد: همان سلیمانی که شیر بیشه مبارزه و نبرد با ظالمان بود، با دقت و هوشمندی فراوان بر مسائل سیاسی اشراف داشت و از ابعاد آن آگاه بود و این فراست را برای در هم کوبیدن دشمن به کار می گرفت. سلیمانی به جای سخت گیری با مردم، بر خود سخت می گرفت و با مردم مهربان و متواضع بود.قالیباف تصریح کرد: با پیروی از مکتب سلیمانی و با اتکا به دو اصل خداباوری و مردم باوری می توان بر مشکلات غلبه کرد و همین منطق را که بارها در ۴ دهه اخیر، رهگشا و موفقیت آمیز بوده است، می توان در سایر عرصه ها نیز به کار ببندیم.

نامگذاری روز قهرمان ملی
همچنین علیرضا نظری نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت سالروز شهادت سلیمانی با ارائه پیشنهادی به شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به اینکه در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی قرار داریم و همچنین با توجه به مطالبه ملی از طرف آحاد ملت ایران و فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در مورد شهید که ایشان را ملی ترین و امتی‌ ترین شخصیت ایران و دنیای اسلام دانستند، ضروری است به پاس تکریم فرهنگ جانفشانی و از خودگذشتگی سالروز شهادت سردار سلیمانی به نام روز قهرمان ملی در کشور نامگذاری شود.

هنر مردان بزرگ بکارگیری استعدادها
از سوی دیگر نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید از حاج قاسم صداقت و مردمی بودن را آموخت گفت: نگاه کلان و ملی حاج قاسم و توجه و مهربانی ایشان با تمام افراد آموزه‌ای برای همگان است. حاج قاسم برای مردم جان خود را فدا کرد. عبدالحسین روح الامینی با بیان اینکه حاج قاسم چراغ هدایت رویش‌های گام دوم انقلاب است گفت: هنر مردان بزرگ همچون حاج قاسم بکارگیری استعدادها و افراد توانمند بود به همه مسئولان توصیه می‌کنم در گزینش‌های خود به افراد با استعداد توجه کنند. گزینش‌ها نباید فقط از افراد اطراف مسئولان و یا فامیل‌های نسبی و سببی آنها باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر: