کد خبر: ۵۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
روسای قوای سه گانه عصر دیروز و بعد از نشست مشترک که به میزبانی دستگاه قضا برگزار شد، بر لزوم قطع وابستگی بودجه به نفت و تامین معشیت و سلامت مردم تاکید کردند.نشست مشترک سران قوا، روز گذشته به میزبانی آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور و محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

آیتالله رئیسی در پایان نشست سران قوا با بیان اینکه امروز انتظار مردم از قوای سه گانه آن است که در اقداماتشان امیدآفرین و گرهگشا باشند، اظهار داشت: انتظار مردم آن است که دغدغه های معیشتی رفع شود و نکته راهبردی ما آن است که اقدامات قوای تقنینی، اجرایی و قضایی و مجموعه نهادهای حکومتی هر چه بیشتر به امیدآفرینی در مردم و یأس و ناامیدی در دشمن بیانجامد.

آیت الله رئیسی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ۱۹ دی و تاکید معظم له بر موضوع خنثیسازی تحریم ها، گفت: تلاش همه دستگاه ها باید با تکیه بر شعار «ما میتوانیم» تلاش و مجاهدت در راستای خنثیسازی و بیاثر کردن تحریم ها باشد؛ از مدیران و کارآفرینان و سرمایهگذارانی که در این میدان باشند، پشتیبانی خواهد شد.

رئیس قوه قضاییه افزود: کشور از وجود نیروهای کارشناس و دلسوز و سرمایهگذاران و مبتکرانی که در میدان خنثی سازی تحریم ها باشند و بتوانند در حوزه های مختلف اقتصادی، حقیقتاً تولید را جهش بدهند و موانع تولید رفع کنند، بهرهمند است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به دو محور مورد بحث سران قوا یعنی معیشت و سلامت مردم، گفت: این موارد باید برای همه مسولین مورد توجه و تاکید باشد؛ سلامت از نکاتی است که مورد توجه و انتظار مردم است، ما نیز بر این مسئله تاکید میکنیم که می تواند سلامت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و یک نظام سالم اداری را رقم بزند.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: این نظام سلامت اداری میتواند برای مردم رفع دغدغه کند و برای آنها افزایش امید و اعتماد بدنبال داشته باشد.

رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: انشالله همکاری، همراهی و انسجام سه قوه و همه نهادها در نظام تحت رهبریهای خردمندانه رهبری حکیم و فرزانه بتواند راه را به پیش ببرد و دشمن را روز به روز ناامید و دوستان را امیدوار کند.

حجت الاسلام و المسلمین روحانی رئیس جمهور نیز در پایان نشست مشترک سران قوا گفت: امروز در خصوص مسائل متخلفی با هم بحث کردیم و اگر بخواهم خلاصه کنم تیتر آن عبارت از سلامت، معیشت، بی اثر کردن تحریم و لغو تحریمهای ظالمانه است.

رئیس جمهور افزود: تلاش داریم بودجه جاری را از نفت برای همیشه قطع کنیم و امیدواریم هزینه های جاری ما به نفت وصل نشود و از منابع دیگر تامین شود.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس نیز در پایان نشست سران قوا، بیان کرد: در حوزه راهبردها پیرامون سند مالی بودجه که امروز بخش عمدهای از بحث جلسه سران را به خود اختصاص داد، هماهنگی کامل بین قوا برقرار بود و هر سه قوه به دنبال این هستیم که کاهش وابستگی به نفت را بیشتر از گذشته پیش ببریم و به سمت صفر حرکت کنیم و بودجه نفت را در هزینه های جاری صرف نکنیم.

قالیباف تصریح کرد: در بودجه، اهداف مشترکی است اما اختلاف سلیقه در روش ها وجود دارد و قرار شد هفته آینده روسای کمیته درآمد و مصرف و رئیس تلفیق جلسه های را با ستاد اقتصادی دولت داشته باشد تا در روش ها و اختلاف سلیقه ها بتوانیم با وحدت بیشتر کار را پیش ببریم.

نشست قبلی سران قوا، در تاریخ هشتم دی ماه سال جاری به میزبانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: