کد خبر: ۴۲۶۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال ۹۹ در پنج گروه آزمایشی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.

به گزارش فارس، اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال ۹۹ در پنج گروه آزمایشی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.
بر اساس اعلام سازمان سنجش، در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی؛ «ابوالفضل حاجی محمد حسین کاشی» از تهران، «ایلیا هاشمی‌راد» از تهران، «علی انصاری» از مشهد، «آرمین ثقفیان» از اصفهان، «سروش شرافت بفروئی» از یزد، «کسری ملیحی» از ساری، «محمد مولوی‌سرند» از فردوس، «مهرداد میلانلو» از لاهیجان، «محمدمهدی حیدری نسب» از زابل و «مهدی سعادت‌بخت» از تهران به ترتیب رتبه‌های یک تا ۱۰ را کسب کردند.
در گروه آزمایشی علوم تجربی به ترتیب «سید امیر سید شنوا» از اردبیل، «رامین آزادی» از تهران، «محمد تیموری ماسوله» از گرگان، «سپهر اسلامی» از تهران، «علی مولائی» از ارومیه، «شهریار سلمانی» از گرگان، «سارا احمدی» از تهران، «علی چیت ساز» از شیراز، «مهراب شادی دیزناب» از تبریز و «محمد مهدی قلی زاده» از بابل رتبه‌های یک تا ۱۰ را از آن خود کردند.
در گروه آزمایشی علوم انسانی به ترتیب
«مهدی محمد تمر» از ارومیه، «علی رضا چلابیان» از آمل، «مریم اکبری سریزدی» از کرج، «محسن سیاه‌مرد» از خمینی‌شهر، «حسین تندرو» از تهران، «نازنین زهرا افشار» از قزوین، «مهدی ضیائی آذرخورانی» از شهرضا، «فاطمه برات‌نژاد» از قائنات و «فاطمه محمدی» از دلیجان و
«محمد قاسمی» از مشهد نیز رتبه‌های یک تا ۱۰ را به دست آورند.
در گروه آزمایشی هنر نیز «روژینا آزادی» از تهران، «حانیه منصوری نهجیری» از اصفهان، «سارینا خلیلی» از تهران، «کیانا خزچین» از تهران و «مینا معیری» از تهران نیز موفق به کسب رتبه‌های یک تا پنجم این گروه شدند.
همچنین در گروه آزمایشی زبان نیز «کیان بهادری» از شمیرانات، «مهساسادات موسوی مهر» از دماوند، «آنیتا محمدی» از اصفهان، «رضا ابراهیمی» از سبزوار و «صدرا فدائی» از لاهیجان رتبه اول تا پنجم را از آن خود کردند.
آغاز انتخاب رشته از چهارشنبه
در کنار اعلام اسامی نفرات برتر آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، نتایج اولیه این آزمون به صورت کارنامه تهیه و بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت.
انتخاب رشته افراد مجاز از روز چهارشنبه دوم مهرماه جاری آغاز می‌شود و تا روز شنبه پنجم این ماه ادامه دارد. داوطلبان باید دقت داشته باشند در صورت اتمام فرایند انتخاب رشته، حتما شماره رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.
به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، انتخاب رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی امسال در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش باید وارد شود.
در صورتیکه در زمان ثبت‌نام، اعلام علاقه‌مندی به رشته‌هایی با آزمون دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی صورت نگرفته است با پرداخت مبلغ ۱۸۶ هزار ریال از طریق درگاه سازمان سنجش آموزش کشور می‌توان نسبت به اعلام علاقه‌مندی به رشته‌های مذکور اقدام کرد.
 داوطلبان در صورتی که در کارنامه مجاز به انتخاب رشته‌های دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی شده‌اند، در این مرحله با پرداخت هزینه مربوط به علاقه‌مندی به رشته‌های این دانشگاه‌ها به مبلغ ۹۳ هزار ریال از طریق درگاه سازمان می‌توانند علاقه‌مندی خود را اعلام کنند.
ارائه سامانه انتخاب رشته مجازی
همچنین سامانه انتخاب رشته مجازی از تاریخ دوم مهر ماه از طریق درگاه سازمان سنجش قابل استفاده توسط متقاضیان مجاز به انتخاب رشته خواهد بود و ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری همزمان با انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته (شماره ۲) در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد.
بر این اساس، انتخاب رشته و پذیرش در رشته‌های با آزمون مجزا از فرایند انتخاب رشته با سوابق تحصیلی انجام می‌شود. متقاضیان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی (به جز متقاضیان چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) باید به درگاه دانشگاه آزاد اسلامی (www.azmoon.org) مراجعه کنند.
متقاضیان در صورت انتخاب رشته دوره روزانه و قبولی در آن، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون سراسری سال آینده برای انتخاب رشته‌های روزانه را نخواهند داشت. همچنین متقاضیانی که در سهمیه ثبت‌نامی خود مغایرتی مشاهده می‌کنند لازم است تا تاریخ دوم مهر به سازمان‌های مربوطه مراجعه کرده و نسبت به حل مسئله سهمیه خود اقدام کنند و متقاضیان در صورت مشاهده مغایرت در سوابق تحصیلی خود لازم است تا تاریخ دوم مهر به منطقه آموزش و پرورش شهرستان مربوطه مراجعه کنند.
فرصت مجدد برای غایبان کنکور و ثبت‌نام نکرده‌ها
خبر دیگر اینکه متقاضیان چه در آزمون سراسری ثبت نام کرده یا نکرده یا در جلسه آزمون حاضر و یا غایب بوده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان از ۵ الی ۷ مهرماه ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند.
پذیرش در کدرشته‌محل‌ها صرفاً بر اساس سوابق تحصيلی (توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات پذيرنده) به‌ صورت جدا از کدرشته‌محل‌ها با آزمون و مستقل از اين مرحله و با ملاك «معدل كتبی ديپلم» با توجه به نوع ديپلم متقاضی و رشته انتخابی وی انجام می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: