کد خبر: ۳۷۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوي سازمان آتش‌نشاني تهران از وقوع آتش‌سوزي در يک کلينيک درماني خبر داد و گفت: آتش خاموش شده است اما عمليات امداد و نجات همچنان ادامه دارد. لحظاتي پيش در مرکز درماني سينا اطهر در ميدان قدس تهران صداي انفجار مهيبي شنيده شد.

آرمان ملي: سخنگوي سازمان آتش‌نشاني تهران از وقوع آتش‌سوزي در يک کلينيک درماني خبر داد و گفت: آتش خاموش شده است اما عمليات امداد و نجات همچنان ادامه دارد. لحظاتي پيش در مرکز درماني سينا اطهر در ميدان قدس تهران صداي انفجار مهيبي شنيده شد. تصاوير اوليه نشان‌دهنده آتش‌سوزي است. موج انفجار باعث بروز تخريب‌ جزئي در ساختمان‌هاي اطراف از جمله شکستن شيشه‌هاي يک گالري شده است. سيد جلال ملکي، سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني تهران، درباره جزئيات اين حادثه اظهار کرد: طبق اعلام اوليه به سامانه 125 آتش‌نشاني تهران، در يک کلينيک درماني در خيابان شريعتي، آتش‌سوزي روي داده که آتش‌نشانان به محل حادثه اعزام شده‌اند. وي تصريح کرد: البته احتمال بروز انفجار نيز با وجود کپسول‌هاي اکسيژن در محل حادثه وجود دارد اما هنوز جزئيات دقيق اين حادثه مشخص نيست و اطلاعات تکميلي درباره جزئيات اين حادثه متعاقبا اعلام مي‌شود. پيمان صابريان رئيس مرکز اورژانس تهران از وقوع حريق در يک مرکز درماني خبر داد. وي افزود: اين حادثه در يک کلينيک درماني در محله خيابان شريعتي پايين‌تر از ميدان قدس کوچه ماهروزاده به وقوع پيوسته است.
اعزام سگ زنده‌ياب به محل
شاهين فتحي از اعزام دو تيم جستجو و نجات در آوار هلال احمر شميرانات به همراه يک قلاده سگ زنده‌ياب در حادثه انفجار و آتش‌سوزي در طبقه منهاي دوي يک کلينيک درماني در خيابان شريعتي نرسيده به ميدان قدس خبر داد و افزود: اين تيم‌ها در پي درخواست آتش‌نشاني و با توجه به ريزش آوار به محل اعزام شدند. وي گفت: همچنين يک تيم واکنش سريع هلال احمر استان تهران نيز به محل حادثه اعزام شدند. مديرعامل جمعيت هلال احمر استان تهران گفت: در اين حادثه تاکنون چندين مصدوم از زير آوار خارج و تحويل آتش‌نشاني شده است. فتحي گفت: هنوز آمار دقيقي از تعداد مصدومين يا فوت‌شدگان در دست نيست و عمليات نجات مصدومين احتمالي از زير آوار همچنان ادامه دارد. جلال ملکي سخنگوي سازمان آتش‌نشاني شهر تهران گفت: آتش‌سوزي در طبقه منفي يک کلينيک سينا واقع در خيابان شريعتي نرسيده به ميدان قدس رخ داد.
توضيح پليس درباره حادثه
سردار حميد هداوند درباره جزئيات انفجار و آتش‌سوزي در يک کلينيک درماني در خيابان شريعتي، اظهار کرد: تعدادي از کپسول‌هاي اکسيژن در محل مذکور منفجر شده و در حال حاضر نيروهاي انتظامي، آتش‌نشاني و امدادي در محل حادثه حضور دارند. جانشين فرمانده انتظامي تهران بزرگ تصريح کرد: خوشبختانه آتش خاموش شده و نيروهاي امدادي در حال تخليه ساختمان محل حادثه هستند. علت بروز اين حادثه تحت بررسي است.
جان باختن 13 نفر
مديرکل مديريت بحران استانداري تهران از جان باختن 13 نفر و مصدوميت 8 نفر در حادثه انفجار خيابان شريعتي خبر داد. حميدرضا گودرزي معاون امنيتي و انتظامي استانداري تهران در مورد حادثه انفجار در شمال تهران گفت: نيروهاي آتش‌نشاني، انتظامي و خدماتي در محل حادثه حضور دارند. وي ادامه داد: با توجه به نشت گازي که به وجود آمده و باعث انفجار شده است نيروهاي آتش‌نشان در حال اطفاي حريق هستند. معاون امنيتي و انتظامي استانداري تهران تاکيد کرد: خواهشمندم مردمي که در منطقه حضور دارند، خيابان را ترک کنند که عوامل آتش‌نشاني بتوانند کار خود را انجام دهد.
جلسه ستاد بحران در دفتر شهردار منطقه يک با حضور پيروز حناچي شهردار تهران برگزاري شد. دادستان تهران نيز در گفت‌وگو با شبکه خبر گفت: در اين حادثه10 نفر از اين اجساد زن و 3 نفر مرد هستند و اين اجساد به بهشت زهرا منتقل شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر: