کد خبر: ۲۲۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نخست‌وزیر جمهوری چک به رغم تبریک پیروزی دوباره حزب نخست‌وزیر انگلیس در انتخابات پارلمانی، آن را خبری بد برای اروپا قلمداد کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالی که سران اتحادیه اروپا از پیروزی بوریس جانسون در انتخابات نخست وزیر این کشور استقبال کرده اند و خواستار رای سریع برگزیت در پارلمان انگلیس شده اند، نخست وزیر جمهوری چک هشدار داده است که این «خبر بدی برای اروپا» بوده است.

آندری بابیش، نخست وزیر جمهوری چک حین حضور در دومین روز نشست اتحادیه اروپا در بروکسل، در واکنش به پیروزی بوریس جانسون و حزب محافظه کار انگلیس در انتخابات این کشور گفت: بدیهی است که این موفقیت بزرگ برای بوریس جانسون است. او یک رهبر کاریزماتیک است. او برنده شد و اکنون آن‌ها متأسفانه خواهند رفت (از اتحادیه اروپا خارج می‌شوند). این خبر بد برای اروپاست.

در همین حال، برخی مقامات اعلام کردند اتحادیه اروپا آماده مذاکره درباره توافقنامه تجارت آزاد با انگلیس است، اما از لندن خواست تا با حسن نیت کار کند. آن‌ها همچنین از پارلمان انگلیس خواستند تا برای تصویب توافق با اتحادیه اروپا که شرایط خروج انگلیس را تعیین می‌کند، به سرعت اقدام کنند.

نخست وزیر انگلیس پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی این کشور در جمع هوادارانش گفت که انگلیس در تاریخ ۳۱ ژانویه اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. جانسون گفت: تا ۳۱ ژانویه برگزیت انجام خواهیم شد، دیگر«اگر» یا «شاید» وجود ندارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: