توسعه ورزش‌های همگانی نیاز فوری جامعه

در تقویم رسمی کشور 26 مهرماه تا دوم آبان، به عنوان هفته تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده است، امر عمومی کردن ورزش یا همان ورزش همگانی یکی از مهم‌ترین مقولات ورزش است .

ترکیه، ترامپ و کارت وحشی شمال سوریه

ترکیه، ایران و تا حدودی سوریه و عراق، به تعبیر بری بوزان عمق استراتژیک هم و دارای تهدیدات امنیتی مشترکی هستند. هر چهارکشور، جوامعی چند قومیتی هستند که کردها بخش قابل توجهی از جمعیت و جغرافیای آن ها را تشکیل می دهند.

نگاه دوگانه تندروها به صندوق رای

در نظام‌های مبتنی بر آراء عمومی که تمام یا دست‏کم متولیان بخشی از نهادهای قدرت از طریق صندوق رای انتخاب می‌شوند، توجه به خواست عمومی و مطالبات جمعی، به عنوان یک ضرورت انکارناپذیر مورد توجه کنش‌گران سیاسی قرار

درس اربعین برای شورای نگهبان

از نگاه آيت‌ا... هاشمي بزرگ‌ترين درس راهپيمايي اربعين، جذب حداکثري بود و براي همين هم تنها توصيه‌اي که به راهپيمايان اربعين کرد پرهيز از اقدامات تند و شعارهاي تفرقه انگيز بود. ‎آيت‌ا... هاشمي اين درس را هم خودش از دوران مبارزه تا آخرين نفس به خوبي پس داد.

سرنوشت محتوم ارتش ترکیه

«رجب طیب اردوغان» شنیده است که وقتی آهن داغ است باید پتک را کوبید، اما به این تجربه تاریخی توجه ندارد که با تعصب‌های ایدئولوژیک و گرایش‌های توسعه‌طلبانه نمی‌توان برای مدت طولانی یکه‌تازی کرد.

پیام روحانی به مردم

حسن روحانی رئیس جمهور بار دیگر در سخنرانی اش مطرح کرده که باید در مسائل استراتژیک به سمت همه پرسی گام برداشت و این موضوع را بعد از چهل سال حل کرد. این نخستین باری نیست که رئیس جمهوری موضوع رفراندوم را مطرح می‌کند.

مسئولیت اصل ۱۱۳ قانون اساسی با اختیار یا بدون اختیار؟

با توجه به اصل شناخته شده در نظام قانونگذاري هر کشور اعتقاد بر اين است که قانونگذار حرف بدون توجيه قانوني، غيرموثر و بي‌فايده بيان نمي‌کند، به‌ويژه در قانون اساسي. در اکثر کشورهاي جهان مقامات اجرايي به‌ويژه شخص رئيس‌جمهور نسبت به ساير قوا، قدرت فائقه و متمايزي دارد.

تلاش مذبوحانه حامیان تروریسم در شمال سوریه

پیشروی پرشتاب ارتش سوریه به طرف مرزهای بین ترکیه و سوریه، معادلات پیچیده در منطقه را به سود مردم سوریه و نیروهای مقاومت و مصالح منطقه برهم زده است. کردهای سوریه پس از آنکه با خیانت آشکار آمریکای ترامپ مواجه شدند و با تلخکامی در معرض سلاخی توسط ارتش متجاوز ترکیه قرار گرفتند، چاره‌ای به جز پناه بردن به آغوش ارتش سوریه برای آنها باقی نماند.

چشمه جنگ اردوغان

یک هفته از هجوم همه‏جانبه ارتش ترکیه به شمال سوریه می‌گذرد. عملیاتی که با واکنش‌های وسیع بین‌المللی مواجه شده و به موازات آن تا‏کنون علاوه بر صدها کشته و زخمی، بیش از 275 هزار نفر نیز آواره شده‌اند.

شفافیت در مبارزه با فساد متضمن اعتماد عمومی

چند ماهي مي‌شود که بحث مبارزه جدي با فساد در دستور کار دستگاه قضا قرار گرفته است. مخصوصا از زماني که آقاي سيدابراهيم رئيسي بر مسند رياست قوه قضائيه تکيه زده، اين رويکرد با عزمي راسخ‌تر دنبال مي‌شود.