چالش‌های یک پرونده قضائی

چالش‌های یک پرونده قضائی کامبیز نوروزی . حقوق‌دان پرونده نوید افکاری و اعدام او به یک پرسش مهم و جدی در افکار عمومی تبدیل شده است. این به آن معناست که اخبار و اطلاعات رسمی‌ای که از منابع رسمی منتشر شده‌اند، برای افکار عمومی قانع‌کننده نبوده است و هر‌ روز پرسش تازه‌ای مطرح می‌شود. ممکن است گفته شود این پرسش‌ها و گمانه‌زنی‌ها یا از روی ناآگاهی است یا از روی خصومت یا ناشی از اشتباه.

آخرین ترکش آمریکا بر اقتصاد ایران

اقدام آمريکا که به‌اصطلاح خودش چکاندن ماشه قطعنامه 2231 است، فقط يک شکل کاريکاتوري براي آمريکاست. به عبارت ساده‌تر وقتي که متحدان تاريخي آمريکا يعني انگليس، فرانسه و آلمان از آن تبعيت نمي‌کنند و همچنين ساير اعضاي شوراي امنيت سازمان ملل، اين بيانگر يک نکته کليدي است که به‌صورت شکلي حداقل کسي نمي‌خواهد با آمريکا همراهي کند يا اين قطعنامه تاريخي را بپذيرد که شوراي‌امنيت سازمان ملل خودش قانون مصوب خودش را اصطلاحا نقض بکند.

خطرات بی‌تصمیمی و بد تصمیمی

تصمیمات متفاوت و گاه ضد‌و‌نقیض در رأس و بدنه قوه مجریه در کنار هجمه تبلیغاتی علیه دولت باعث شده تا آنان که در معرض این تصمیمات قرار دارند، نسبت به اصل و اصالت تصمیم‌گیران از خود تردید نشان دهند.

آقایان سابقاً مسئول! انتقاد کنید اما سهم خود را فراموش نکنید!

سرگیجه گرفته‌ایم از تکراری بودن نقدها، از ضرباهنگِ گرانی است، گرانی است، از تیزی کلام و تلخی طعنه، از زشتی عبارت‌ها و به‌سخره گرفتن‌های عجیب و غریب، گویی دعوایی است بین جماعتی خاص...

آمریکا عصبانی است، سوت می‌زند

آمريکا از لحاظ حقوق بين‌الملل و سياسي و ديپلماتيک نتوانست کاري درمورد بازگشت تحريم‌ها انجام دهد و در عمل موفق نشد مکانيسم ماشه را فعال کند اما از لحاظ اقتصادي همان اقداماتي که از ارديبهشت‌ماه سال 97 شروع شد، چندين برابر تحريم‌هايي است که در قطعنامه 1929 که آخرين قطعنامه تحريمي تحت فصل هفتم شوراي امنيت است.

دل‌کندن از بورژوازی

سردبیر با شکست دولت اصلاحات و بورژوازی تکنوکرات در سال 84 دولت مهرورزی با حمایت بورژوازی سنتی و فرودستان روی کار آمد. رئیس این دولت در سخنرانی‌های پرشور خود جانب فرودستان را می‌گرفت اما در عمل درصدد برساختن طبقه‌ای از حامیان خود بود که نه وامدار بورژوازی سنتی باشند و نه راه و روش تکنوکرات‌ها را در پیش بگیرند

تاوان بی‌تدبیری..!

این روزها حسن روحانی که شیفتگی خاصی به تزریق و تحمیل به زعم خود «امید» به مردم دارد، از انواع گشایش‌ها، پیروزی‌ها و خشنودی برای ملت سخن می‌سُراید که هزار البته ما هم و همچنین ملت میهن‌دوست ایران بخیل نیستیم!

۲۰ سپتامبر روز بازی انتخاباتی ترامپ

دونالد ترامپ از ابتدا يکسري اقداماتي را براي تمديد تحريم‌هايي که از روز اول براي ايران اعمال کرده بود آغاز کرده و ادامه مي‌دهد و از آنجايي که در انتخابات پيش‌روي رياست‌جمهوري در آمريکا بر‌اي خود شانس چنداني متصور نيست از طريق گردهم‌آوردن کشورهاي عربي و رژيم‌صهيونيستي و تهديد بيشتر ايران دست‌وپا مي‌زند تا بتواند برگ ‌برنده‌اي در انتخابات رو کرده و راي بيشتري را از آن خود کند.

در کلیات «آزاد»؛ در جزئیات «ممنوع»

ایران را از جهات مختلف و متنوعی می‌توان به تحلیل نشست. موضوعاتی که هر یک به تنهایی می‌توانند بر پیچیدگی‌ها و سختی‌های ادراکی این جامعه بیفزایند. این در حالی است که اجتماع این موضوعات در جامعه‌ای مانند ایران، روندی تصاعدی و تزایدی در سازمان پیچیده مناسبات اجتماعی را موجب شده است.

مجلس برای مهار گرانی «طرح ده فوریتی» بدهد!

می‌گویند «پراید» شده 100 میلیون تومان، خانه خریدن یک افسانه است و شغل داشتن از محالات اما داستان این روزها پراید 100 میلیونی و خانه ی چند ده میلیاردی و شغل با درآمدهای لاکچری نیست؛ دعوا بر سر تخم مرغ شانه‌ای نزدیک به 40 هزار تومان و «کره» قالبی 8 هزارتومان است که به برخی می‌توان گفت بی‌خیال پراید و خانه شوید اما مگر می‌شود به مردم گفت بی‌خیال نان و خورشت شد؟!