هیجان اقدامات مخرب

با گذشت حدود یک سال از عمر مجلس یازدهم می توان به وضوح تاثیر ترکیب نمایندگان هر دوره را در تصمیم‌های مهم کشوری به وضوح دید.

اقتصاد زیر فشار ارز

ارز نقش تعیین کنندهای در اقتصاد دارد، بنابر این باید بررسی شود که سهم دلار در اقتصاد ایران چگونه است.

یکصدایی و تکصدایی

روزنامه‌های اصولگرا دیروز به صورت یکپارچه به استقبال توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رفتند و در عین حال سر وصداهای داخل مجلس را ندید گرفتند.

اختلاف دو نگرش

مجلس رئیس‌ جمهوری و کلیه «ناقضین و مستنکفین» از اجرای «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» را به قوه قضائیه معرفی کرد. این تصمیم 234 نماینده از جمع 239 نماینده حاضر در جلسه اعتراضی دوشنبه 4 اسفند 99 مجلس یازدهم بود.

بیگانگی با زبان دیپلماسی

بدنبال سفر رافایل گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی به ایران، گروهی تحت عنوان دانشجویان دانشگاههای تهران، در مقابل سازمان ملی انرژی اتمی تجمع کردند و با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار اخراج بازرسان آژانس شدند

آرامش شکست دوباره سیاست‌گذاری فیلترینگ

هفته‌ای که گذشت با دو خبر متضاد همراه بود. در یکی از موارد، یک نماینده مجلس خواستار محدودسازی رسانه‌های مخربی همچون توئیتر و اینستاگرام شد!

اشتغال زایی در بنگاه های کوچک

کانـــال تأثـیرگذار تحریمها بر اقتصاد ایران از طریق کاهش صادرات نفت و کاهش تولید صنایع بزرگ مانند خودرو سازی و پتروشیمی بود.

مطالبات بر زمین مانده امام از روحانیت

سوم اسفند سالروز شاهکار آفرینش ادبی-الهی امام خمینی در خصوص روحانیت است. گرچه شأن نزول زمانی آن پیام، متأثر از اقدامات و مواضع آیت‌الله منتظری و اطرافیان وی است

گره برجام کور است اما...

از ابتدا نیز مشخص و محرز بود که دولت بایدن قدم‌هایی را بسوی تهران بر می‌دارد. این قدم‌ها اکنون برداشته شده است.

«تعهد-اقدام و جلسه» درست برعکس برجام!

برخی این روز‌ها با طعنه به منتقدان سنتی برجام می‌گویند چه شد که برای بازگشت امریکا به برجام شرط و شروط می‌گذارید و چرا ناگهان برجام عزیز شد؟!