ابقای ارز ترجیحی منشأ اصلی تورم است

در مجلس 12 کمیسیون تخصصی داریم که در حوزه‌های کاری خود فعالیت می‌کنند مانند کمیسیون صنایع، کشاورزی، امور داخلی و غیره. کمیسیون برنامه‌وبودجه به صورت تخصصی در رابطه با برنامه‌وبودجه و تغییرات آن فعالیت می‌کند.

رویکرد تازه تهران به روابط خارجی

می‌شد پیش‌بینی کرد که سفر «ابراهیم رئیسی» به مسکو به مثابه نقطه عطف تازه در سیاست‌خارجی جمهوری اسلامی ایران خواهد شد. این اتفاق نه در تغییر اصول انقلابی «سیاست موازنه منفی» میان دو بلوک شرق و غرب که از دوران جنگ سرد باقی مانده ، بلکه در اجبارهایی است که به هر حال تهران را به برخی تغییرات در نگرش‌های سیاست خارجی خود واداشته است.

تاکید‌‌‌‌ بر اد‌‌‌‌امه روند‌‌‌‌ «د‌‌‌‌یپلماتیک» د‌‌‌‌ر حل مناقشه اوکراین

بحران اوکراین و تنش میان روسیه و بلوک غرب و راس آن، آمریکا مد‌‌‌‌ت زمانی است د‌‌‌‌ر پیشانی اخبار بین المللی جای گرفته است. بیش از 13 سال از نشست بخارست (رومانی) سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) می گذرد‌‌‌‌، نشستی که د‌‌‌‌ر آن توافق شد‌‌‌‌ که ائتلاف غربی خواهان عضویت کشورهای شوروی سابق، اوکراین و گرجستان به این پیمان د‌‌‌‌فاعی است.

بازی با آبروی دولت

وقتی احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی خود خبر داد که از طرف ابراهیم رئیسی با او تماس گرفته‌اند و گفته‌اند نظرت را برای حل مسائل شرح بده برخی بر صحت خبر شک کردند، برخی خشنود شدند و برخی طبعا خشمگین!آنان که شک وشبهه داشتند یقین پیدا کردند

اقتصاد  غیررسمی تشد ید کنند ه بحران آب

اقتصاد  رسمی و غیررسمی د ر ایران د ر د و مسیر متفاوت حرکت می‌کنند  و ضمن اینکه واگرایی د ارند  و اقتصاد  رسمی نیز از بهره وری لازم برخورد ار نیست اما اقتصاد  غیررسمی عملا تشد ید کنند ه بحران آب ایران است و د ر خالی از سکنه شد ن کلانشهرها و کوچ ۳۰ تا ۵۰ میلیون نفری از فلات مرکز نقش طراز اول را د ارد .

انقلاب اسلامی و تحول مفهومی در نگاه به زن

یکی از ویژگی‌های متأخر دوره مدرن تغییر و تحول در جایگاه زن بوده است. بر اساس آموزه‌های مأخوذ از الهیات توراتی (مبتنی بر عهد عتیق تحریف شده) و اندیشه‌های آبای کلیسا و نیز سنت‌های فلسفی به‌جای‌مانده از یونان و روم باستان، زن موجودی درجه ۲ در نسبت با مرد تعریف می‌شد.

آرامش رفع تعهد ارزی؛ شوخی بزرگ دولت با صادرات

چند سالی است که با نوسانات شدید ارز و بی‌ثباتی آن در کشور، قوانین و بخشنامه‌های زیادی درخصوص رفع تعهد ارزی برای صادرکنندگان مطرح شد تا صادرکنندگان متعهد به بازگشت ارز حاصل از صادرات به خاک کشور شوند

نگاه غلط سیاستگذار به پدیده گرانفروشی

مفهوم قیمت‌گذاری توسط تولیدکننده و در ابتدای زنجیره یک روش اشتباه است و در هیچ کجای دنیا چنین روشی انجام نمی‌دهند. دولت‌ها برای ساماندهی اقتصاد و تورم و ناتوانی در مکانیزم‌های درست مالیات‌گیری، این گرفتاری را برای تولیدکنندگان در ایران ایجاد می‌کنند

فرصت‌ها در تعامل قدرتمندانه ایران مستقل

روابط ایران و روسیه به‌عنوان دو کشور مهم و قدرتمند منطقه اگرچه از گذشته دور با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بوده است، اما در سال‌های اخیر به دلیل منافع مشترک دو کشور در روند تحولات منطقه و به‌ویژه در مبارزه با تروریسم که سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در برقراری آن نقش اساسی داشت

اهمیت مطالبات عمومی

از جمله مسائلی که هر حاکمیتی را با بحران‌هایی جدی مواجه می‌سازد، عدم درک متقابل میان مطالبات اجتماعی و تصمیم‌های نهاد قدرت است. آنجا که حاکمیت بنا بر مصلحتی، اقدام یا اقداماتی را به انجام می‌رساند و این اقدامات با متر و معیار و سنجه گروه‌های مرجع اجتماعی هیچ مصلحتی در خود ندارد.